10 faktów o marihuanie, które WARTO znać [INFOGRAFIKA]

10 faktów o marihuanie, które WARTO znać

10 faktów o marihuanie
image-1909

1. Pewnie będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, ale… część prochów 2PACA została spalona w joincie przez członków hiphopowej grupy Outlawz (grupa założona przez 2PACA)

2. Szybciej wygrasz w lotto niż przedawkujesz marihuanę! To praktycznie niemożliwe, nawet jeśli spalisz tonę marihuany przez kilka godzin. Gdyby tak się stało to przyczyną zgonu najprawdopodobniej stałoby się zatrucie dymem, a nie stężenie THC.

3. W języku angielskim jest ok. 200 różnych określeń na marihuanę, w Polsce za to kilkadziesiąt.

4. Jeszcze w latach 1850-1942 marihuana była wymieniana jako skuteczne lekarstwo na reumatyzm, bóle porodowe i nudności. Co więcej, bardzo łatwo można ją było kupić w aptece, czy w sklepie spożywczym!

5. 1970 rok to rewolucja – wprowadzono zakaz posiadania, używania i hodowli marihuany na terenie USA

6. “Viva la Mexico!” – Meksyk to największy producent marihuany, druga pozycja to Paragwaj, trzecia niestety nie Polska

7. Na podstawie raportu Institute of Medicine wykazano, że nie istnieją dowody na to, że efekty odurzające wywoływane przez marihuanę mogą spowodować nadużywanie innych narkotyków.

8. Nazwa “marihuana” wywodzi się z meksykańskiego slangu i uważa się, że pochodzi od połączenia hiszpańskich imion Mary i Jane.

9. To, że THC znajduję w marihuanie ma swoje uzasadnienie – THC chroni roślinę przed promieniowaniem UV! Dlatego im większa wysokość rośliny, tym więcej w niej THC. Większa ilośc THC znajduję się także w roślinach w okolicach równika.

10. Marihuana jest najczęściej stosowaną nielegalną używką na świecie – w tym przypadku większość nie może się mylić, prawda? 🙂

A jakie fakty o marihuanie Ty znasz? 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.