Buty dla palaczy marihuany – nowe pomysły od znanych producentów obuwia

zostan-specjalista-w-projektowaniu-11
image-2571

Wraz z zalegalizowaniem konopi w niektórych krajach Europy i stanach Ameryki Północnej, sprzedaż gadżetów związanych z zieloną używką stał się równie dochodowym interesem co sprzedaż marihuany. Widząc potencjał drzemiący w sprzedaży gadżetów dla palaczy firma Nike oraz Adidas wypuściły specjalne rodzaje obuwia.

herb.co
image-2572

herb.co

Z okazji Święta Palacza przypadającego na 20 kwietnia, Adidas wypuścił na rynek nowy model obuwia, który wykonano z konopi i wyposażono…w schowek na susz. Nowatorski model ochrzczono mianem Happy 420. Górną część buta wykonano z konopi i pokryto aplikacją przynoszącą na myśl drobne, białe kamyczki. Producent niewątpliwie puszcza tutaj oczko do palaczy, gdyż w języku angielsku „stoned” oznacza zjaranie (od ang. stone – kamień). Buty skrywają jeszcze więcej smaczków. W przedniej części języka znajdziemy napis „Adidas Skateboarding. Duża moc, najwyższa jakość. Dawkowanie: 420 mg, przynajmniej raz dziennie.” Z kolei mięciutką wkładkę wzbogaca napis „Może spowodować relaks.” Model 420 na chwilę nie jest dostępny w regularnej sprzedaży, aby nabyć obuwie należy dołączyć do specjalnej loterii. Szczęściarzom, którzy wygrają pozostaje już „tylko” wyłożyć 120 dolarów.

herb.co
image-2573

herb.co

Firma Nike nie pozostała w tyle za swoim rywalem. Z okazji tego samo święta amerykański producent wprowadził na rynek model SB Dunk Low Hemp. But w całości został wykonany z konopi, a jego skórzany język wzbogacają zielone i pomarańczowe wstawki. Cena dla przeciętnego polskiego palacza nieco zaporowa, gdyż wynosi 9 Euro. Niewątpliwie model Adidasa jest atrakcyjniejszy, pierwszeństwo należy do Nike, gdyż pierwszy model obuwia dla palaczy firma ta wprowadziła już w 2004.

herb.co
image-2574

herb.co

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.