Czerwone oczy po marihuanie. Czym jest to spowodowane?

Czerwone oczy po marihuanie nie są powodem do obaw

Jednym z głównych skutków ubocznych wśród palaczy tej niesamowitej rośliny są przekrwione, czerwone oczy. Efekt ten występuje częściej u osób sporadycznie palących “trawkę” niż u wprawionych palaczy. Marihuana wprowadzana do organizmu (w dowolnej formie) wpływa na obniżenie ciśnienia krwi w organizmie, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i większy przepływ krwi w naszym ciele.

Z uwagi na fakt, że w naszych oczach znajduje się wiele drobnych tętnic, ich rozszerzenie jest bardzo widoczne. Nie wywiera to jednak negatywnego wpływu na nasz organizm. Marihuana dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdza się jako lek na jaskrę. Zawarte w niej THC rozszerza naczynia i powoduje ustępowanie tej dokuczliwej choroby oraz zmniejsza ryzyko jej powstania.

Jako dodatkowy powód zaczerwienienia oczu podczas palenia marihuany warto też zaliczyć przebywanie w niewentylowanych pomieszczeniach podczas jej zażywania. Oczy są o wiele bardziej narażone w takich sytuacjach na działanie dymu, co może powodować podrażnienia i zaczerwienienia. Co więcej, mały odsetek populacji uczulony jest na tę roślinę i pod wpływem pyłków, jakie ona wydziela, powstaje reakcja alergiczna i silne łzawienie i zaczerwienienie oczu.

Sposoby na pozbycie się czerwonych oczu

Bardzo dużo osób, które cierpiały na zaczerwienienie oczu po marihuanie, odczuwa poprawę dzięki odpowiedniemu nawodnieniu organizmu. Warto więc przed zażyciem marihuany, jak i w trakcie i po konsumpcji zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. U wielu osób ta czynność zmniejsza lub nawet likwiduje zaczerwienione oczy.

Bardzo dobrym rozwiązanie jest stosowanie kropli do oczu. Jednym z lepszych produktów, ale na receptę, są krople Betadrin, które nie powinno się jednak zbyt często stosować. Najlepiej w ostateczności, jeżeli potrzebujemy osiągnięcia szybkiego efektu.

Zamiast kropli do oczu warto zainteresować się też sztucznymi łzami, które dostępne są w większości aptek bez recepty. Nie powodują one wysuszenia gałki ocznej nawet przy częstym stosowaniu. Dają bardzo szybki efekt i nie mają skutków ubocznych. Jeżeli jednak nie mamy pod ręką żadnych z tych produktów, to pozostaje nam jedynie przeczekanie. Zazwyczaj zaczerwienienie oczy przechodzi po około 3 godzinach od zażycia marihuany.

Nie warto przejmować się zaczerwienieniem, gdyż jest to bardzo mały skutek uboczny w porównaniu ze zdrowotnym działaniem, jakie przynosi zażywanie tej rośliny. Z roku na rok naukowcy odkrywają coraz to więcej pozytywnych skutków zażywania marihuany. Znane jest już lecznicze działanie oleju z konopi, marihuany palonej lub w postaci waporyzatora. Wszystkie te sposoby zażywania powodują zaczerwienienie oczu, lecz przy odpowiednim nawodnieniu oraz kroplach do oczu, efekt uboczny można szybko zniwelować.

Pozytywne aspekty używania marihuany

Jak wykazują różne badania, palenie marihuany oraz spożywanie produktów zawierających jej susz pozytywnie wpływa na wiele aspektów naszego życia. Ostatnio głośno słychać o wpływie tej rośliny na osoby chorujące na nowotwory. Marihuana zabija komórki rakowe oraz działa stymulująco na układ immunologiczny oraz inne procesy zachodzące w naszym organizmie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.