Dlaczego konopie wciąż są zakazane?

Konopie leczą najcięższe choroby, są w stanie zapobiec wylesianiu, uwolnić nas od ropy, a do tego są przyjazne środowisku.. Dlaczego nieustannie ich zakazują? 

Kilka słów o historii konopi

Początki przygód człowieka z konopiami sięgają 7000 lat przed Chrystusem. „Szczątki” ziaren odnaleziono w grobowcach, co oznacza, że rośliny wykorzystywano do rytuałów pogrzebowych i ceremonii szamańskich.

Rośliny o najbardziej szerokim zastosowaniu były uprawiane do II Wojny Światowej, zapewniając światu niezwykle wytrzymałe, doskonałe źródło włókna. Konopie mogą być zbierane kilka razy do roku – w zależności od panujących warunków pogodowych, absorbują ogromną ilość CO2, są odporne na szkodniki i niezwykle mało wymagające.

Przez wieki konopie stanowiły podstawę przemysłu, zapewniając wytrzymałe płótno oraz włókna na liny, co z kolei wpłynęło na „wiek odkryć”, który bez nich prawdopodobnie nigdy by się nie rozpoczął.

USA jest przykładem kraju, w którym przez bardzo długi okres stosowano różnego rodzaju regulacje prawne dotyczące uprawy konopi. Trudno sobie wyobrazić, że jeszcze niecały wiek temu nie tylko nie zabraniano uprawy konopi, ale wręcz jej nakazywano.. Na opornych farmerów nakładano ciężkie grzywny.

„Konopie dla Zwycięstwa” – właśnie tak brzmiało rządowe hasło podczas II Wojny Światowej, promujące uprawę konopi jako czyn patriotyczny.

Projekt: THC manipulacja

Konopie przemysłowe o solidnej, użytkowej historii w USA, od 50 lat zakwalifikowane do tego samego worka, co marihuana komplikując uprawę tej wszechstronnej rośliny. Generalnie konopie pochodzą z tego samego gatunku – w kwestii formalnej.W ujęciu praktycznym dzielą je jednak zasadnicze różnice, głównie pod kątem zawartości THC.
Niemal niemożliwe jest ujaranie się konopią przemysłową, która zawiera 1/10 zawartości THC marihuany. Musielibyśmy wypalić więcej niż tuzin blantów.. Praktycznie jeden po drugim.

Rządy państw jednak wiedzą lepiej, prężnie współpracując z korporacyjnymi gigantami, by upewnić się, że konopie przemysłowe zostaną zakwalifikowane do tej samej kategorii co marihuana. Jak powszechnie wiadomo, konopia jest najbardziej wszechstronną rośliną na naszej planecie – z powodzeniem mogłaby zastąpić między innymi paliwo, żywność czy lekarstwa.. A z tym korporacje przecież mogłyby sobie nie poradzić, prawda?

Zastanów się ile ogromnych przedsiębiorstw farmaceutycznych, olejowych, suplementacyjnych i budowniczych, zanieczyszczających świat mogłoby upaść?

Niemierzalny potencjał 

Już w 1942 roku Henry Ford zbudował samochód.. „z plastiku konopnego”.
Co więcej, jeździł na oleju konopnym – niesłychanie uniwersalnej substancji wyciskanej z nasion, która po procesie polimeryzacji jest w stanie stworzyć solidny, plastikopodobny, ogromnie wytrzymały materiał. Co więcej, surowiec z całą pewnością mógłby zastąpić plastik.. z tą różnicą, że byłby całkowicie naturalny i biodegradowalny.

Ford

Ford

Konopie mogą stanowić także źródło biopaliwa, będącego najlepszym możliwym rozwiązaniem alternatywnym dla benzyny. Niektórzy z czołowych producentów samochodów zaczynają podążać śladami Forda, którego „konopny pojazd” w testach okazał się 10-krotnie wytrzymalszy niż ówczesne, stalowe samochody.

Dzięki tym cudownym roślinom jesteśmy w stanie wyprodukować wytrzymały papier, co z pewnością stanowi o wiele bardziej racjonalne rozwiązanie, niż wycinanie lasów.

Plony konopi możemy zbierać kilka razy do roku, a produkcja czterokrotnie przekracza plony sosny na akr. Co ciekawe – biblia, którą od kilku pokoleń posiadasz w swoim domu powstała na papierze konopnym. Jak również pierwsze banknoty dolarowe, a nawet sama Konstytucja USA.

Najmocniejsze naturalne włókna służą nie tylko do produkcji solidnych materiałów, jak na przykład żagle czy płótno, ale także ubrań roboczych.. jak pierwotnie jeansy.

O faktach konopnych słów kilka..

Badania wykazują niską zawartość melatoniny u osób cierpiących na nowotwór, jednocześnie wskazując podniesienie jej poziomu przez palenie konopi. Olej konopny potrafi zdziałać cuda w naszym organizmie, wspierając proces leczenia i podnosząc poziom melatoniny tysiąckrotnie, eliminując tym samym chorobę.

Jak wspominaliśmy wcześniej, konopie to doskonałe źródło biomasy. Możemy ją przerobić na metan, metanol albo benzynę, której ceny produkcji będą porównywalne do ropy naftowej. Dodatkowo konopie są, w przeciwieństwie do powodującej kwaśne deszcze ropy, przyjazne dla środowiska. Paliwo konopne nie ma także żadnego związku z globalnym ociepleniem.

Olej konopny nie przestaje nas zadziwiać swoimi właściwościami, także w przemyśle żywieniowym. Jako jedno z potężnych źródeł aminokwasów i kwasów tłuszczowych, stanowiących doskonałą równowagę między omega-3, -6 i -9. Przedsiębiorstwa produkujące zdrową żywność eksperymentują z konopią, tworząc batoniki z nasion konopi, żelki czy piwo.

Olej konopny w praktyce

Słyszeliście zapewne o historii Jakuba, walczącego z nieoperacyjnym, złośliwym nowotworem, którego stan lekarze oceniali na beznadziejny, dając mu tym samym pół roku życia. Kuba żyje, walczy i ma się dobrze.. stosując olej z konopi.

Substancja może stanowić skuteczny środek redukujący ból, jak również lekarstwo w wielu schorzeniach, z którymi tradycyjna medycyna zwyczajnie sobie nie radzi.

Olej z konopi przemysłowej może stanowić alternatywę dla parabenowych balsamów czy kremów do ciała. Bezwzględny w walce z chorobami skórnymi, takimi jak łuszczyca, egzema, trądzik czy  nawet z suchą skórą.

Doskonały jako biopaliwo, substytut plastiku – nie wydalając w trakcie rozkładu szkodliwych chemikaliów.

Gdybyśmy się uparli, możemy wymieniać bez końca. Dlaczego wciąż zakazują uprawy konopi? 

Komu może zależeć na tym, by konopie w dalszym ciągu były zakazane? Kto na tym zarabia? Od dawna wiadomo, że jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze..

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.