Filmy o marihuanie – Top 20 najlepszych pozycji dla fanów palenia  

Filmy o marihuanie są bardzo popularne. Co jest najlepsze na wieczorny chillout? Ulubiona odmiana, wygodna kanapa i film, który rozłoży nas na łopatki! Przygotowaliśmy dla Was listę 20 najlepszych komedii, które na pewno umilą Wam niejedno spotkanie ze znajomymi. Poznajcie zatem bohaterów, którzy dzięki marihuanie mogli przeżyć wiele niesamowitych przygód!

How High

How High

 1. How High / Super zioło (2001) – komedia

Dwóch najlepszych kumpli chodzi do college’u. Nie są oni w żaden sposób wyjątkowi, nie wyróżniają się na tle rówieśników. Sytuacje ulega zmianie, gdy w ich posiadanie trafia tytułowe super zioło. Okazuje się, że dzięki spaleniu tej niebywałej substancji uczą się niebywale szybko i stają się najlepszymi uczniami w szkole! Bez problemu dostają się na Harvard, na którym radzą sobie świetnie. Jednak pewnego dnia super zioła zaczyna brakować…

Method Man, Redman

 1. Half Baked / Żółtodzioby (1998) – komedia

Życie czterech przyjaciół toczy się w miarę spokojnie. Zajmują się wieloma sprawami, podejmują się różnych zajęć. Sytuacja ulega drastyczniej zmianie, gdy jeden z nich jest oskarżony o spowodowanie śmierci konia. I to nie byle jakiego konia, tylko konia-policjanta! Aby wydostać przyjaciela z aresztu muszą wpłacić 100 tys. $ kaucji. Okazuje się, że ze swoich prac nie są w stanie tyle zarobić, więc zaczynają handlować marihuaną. A to tylko początek ich przygód.

Dave Chappelle, Jim Breuer

 1. Dude, Where’s My Car? / Stary, gdzie moja bryka? (2000) – komedia

Po naprawdę ostrej imprezie dwóch kumpli budzi się, nie mając zielonego pojęcia, co się z nimi wczoraj działo. Na domiar złego nie wiedzą, gdzie zostawili samochód, w którym znajdują się prezenty dla ich dziewczyn. Bohaterowie starają się więc cofnąć w wydarzeniach i ustalić miejsce zaparkowania. Okazuje się jednak, że w ich ślad podąża wiele podejrzanych osobistości, których motywacje są wyjątkowo dziwne.

Ashton Kutcher, Seann William Scott

 1. The Big Lebowski / Big Lebowski (1998) – komedia kryminalna

Jeff Lebowski, który każe na siebie mówić the Dude, jest bezrobotnym, znudzonym i niezbyt wytwornym gościem, który utknął w latach 70. Jego nudne życie przerywają włamywacze, którzy wzięli go za innego Jeffa Lebowskiego – milionera. W ramach przestępczego zawirowania… obsikują biednemu Jeffowi dywan. Ten postanawia odwiedzić swojego bogatego imiennika, by zapłacił mu za szkodę. Niestety okazuje się, że wyprawa do Pasadeny nie była najlepszym pomysłem the Dude i jego przyjaciela Waltera. Na miejscu czeka na nich bowiem prawdziwy świat gangsterów – przemoc, narkotyki, wymuszenia, broń i realne zagrożenie!

Jeff Bridges, John Goodman, Julianne Moore, Steve Buscemi

 1. Strange Wilderness / Dzikie łowy (2008) – komedia

Peter i Fred prowadzą najgorszy program o zwierzętach na świecie, jednak niestety wcale nie widzą swojej porażki. Nie mają zielonego pojęcia o swoich podopiecznych, więc nie dziwne, że stacja telewizyjna odnotowuje przez nich wielkie straty. W ramach ultimatum szef przegstawie im jedno rozwiązanie – albo przez dwa tygodnie podniosą oglądalność, albo mogą pożegnać się z pracą. Kumple wpadają więc na dość… ekscentryczny pomysł – zamierzają przyprowadzić przed kamerę pewną legendarną bestię.

Steve Zahn, Allen Covert, Jonah Hill

Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

 1. Ali G Indahouse / Ali G (2002) – komedia

Ali G nie jest najbardziej rozgarniętym facetem w Nowym Jorku. Oprócz tego, że jest raperem „dzielnie” walczącym z przeciwną dzielnicą, to jeszcze na co dzień prowadzi szkołę, w której dzieci uczą się, jak przetrwać w brutalnym świecie. Niestety fundusze na jego dobroczynną działalność się kończą, a Ali musi zacząć rozmawiać z władzami. Przez wiele zbiegów okoliczności i dziwnych wydarzeń staje się jednym z ważniejszych ludzi w państwie, co nie może wróżyć nic dobrego…

Sacha Baron Cohen Michael Gambon Charles Dance

 1. Friday / Piątek (1995) – komedia, dramat

Film z idealnie dopasowanymi aktorami i muzyką. Cała fabuła rozgrywa się w jeden dzień. Craig i Smokey od lat są najlepszymi kumplami i mieszkają po sąsiedzku. Każdy z nich ma swoje problemy – Craig jest bezrobotny, a Smokey nie ma pieniędzy, żeby zapłacić za narkotyki. Aby rozwiązać tę patową sytuację będą przeżyć wiele zaskakujących sytuacji.

Ice Cube, Chris Tucker 

 1. Jay and Silent Bob Strike Back / Jay i Cichy Bob kontratakują (2001) – komedia

Dwa zupełne przeciwieństwa – chudy i rozgadany Jay oraz gruby i ekstremalnie cichy Bob, z niewaidomych przyczyn są najlepszymi przyjaciółmi. Całe dnie spędzają razem na wystawaniu pod sklepem i sprzedawaniu marihuany. Pewnego dnia dowiadują się, że komiks z ich udziałem będzie ekranizowany, a oni nie dostaną za to ani grosza. Decydują się więc na podróż do Hollywood!

Jason Mewes, Kevin Smith

 1. Harold & Kumar Go to White Castle / O dwóch takich, co poszli w miasto (2004) – komedia

Dwóch kumpli bardzo lubi chillować z jointem w ręku. Pewnego piątkowego wieczora wpadają na świetny pomysł, aby odnaleźć legendarny Biały Zamek – miejscówkę z najlepszymi hamburgerami. W tym celu wyruszają na nocną eskapadę po New Jersey.

 John Cho, Kal Penn, Neil Patrick Harris

Knocked Up / Wpadka (2007) – komedia romantyczna

Knocked Up / Wpadka (2007) – komedia romantyczna

 1. Knocked Up / Wpadka (2007) – komedia romantyczna

Ambitna Alison i nieporadny życiowo Ben spędzają ze sobą noc, która kończy się nieplanowaną ciążą. Chociaż dzieli ich wszystko, postanowią się związać dla dobra dziecka.

Seth Rogen, Katherine Heigl, Paul Rudd, Jonah Hill

 1. Pineapple Express / Boski chillout (2008) – komedia kryminalna

Boski chillout to świetna odmiana trawki, która rozprowadza tylko jeden diler – Saul. Dale, jego klient, jest świadkiem dziwnego morderstwa, a w panice wyrzuca swojego skręta na drogę. Saul staje się więc łatwym celem dla morderców, którzy chcą usunąć niewygodnych podglądaczy.

Seth Rogen, James Franco

 1. Cheech & Chong’s Up in Smoke / Z dymkiem (1978) – film muzyczny, komedia

Klasyk wśród komedii, które warto oglądać po paleniu. Cheech i Chong szukając ulubionego narkotyku zostają przypadkowo deportowaniu do Meksyku. Nie przejmując się tym zbytnio zamierzają wrócić do Stanów na koncert. Udaje im złapać podwózkę. Przez całą drogę znajdują tysiące okazji do skręcania jointów.

Tommy Chong, Cheech Marin

 1. Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay / Harold i Kumar uciekają z Guantanamo (2008) – komedia, film przygodowy

Kolejna dawka przygód niestroniących od trawki przyjaciół. Tym razem wybierają się do Holandii, gdzie na jednego z nich czeka ukochana. Nigdy jednak nie udaje im się dotrzeć do Europy, ponieważ w czasie lotu dochodzi do niefortunnego zdarzenia. Przez to lądują w Guantanamo na Kubie.

John Cho, Kal Penn

 1. Fear and Loathing in Las Vegas / Las Vegas Parano (1998) – komedia surrealistyczna, dramat

Kultowy film, który trzeba zobaczyć! Lata siedemdziesiąte XX wieku. Dziennikarz Raoul Duke oraz dr Gonzo kierują się do Las Vegas. Po drodze używają wszelkich możliwych narkotyków i środków odurzających. Nie dziwne więc, że po przyjeździe na miejsce spotykają ich same dziwaczne rzeczy.

Johnny Depp, Benicio Del Toro

Grandma's Boy / Babcisynek

Grandma’s Boy

 1. Grandma’s Boy / Babcisynek (2006) – komedia

Życie Alexa nie układa się najlepiej. Mając 35 lat pracuje nadal jako tester gier i wynajmuje mieszkanie wraz z niezbyt ogarniętymi współlokatorami. Kiedy okazuje się, że jeden z nich wydał wszystkie pieniądze przeznaczone na czynsz na imprezy, Alex zmuszony jest przeprowadzić się do swojej babci, u której często przebywają dwie specyficzne staruszki.

Allen Covert Doris Roberts Shirley Jones, Shirley Knight

 1. Tenacious D in The Pick of Destiny / Tenacious D: Kostka Przeznaczenia (2006) – komedia, musical

JB od dzieciństwa marzy o zostaniu gwiazdą rocka. Razem z KG zakładają zespół Tenacious D, jednak ich „kariera” nie ma nic wspólnego z tym, co obiecywał im Dio. Załamani przyglądają się plakatom swoich idoli i zauważają, że każdy z nich dzierży tę samą kostkę gitarową. Postanawiają ją ukraść z Hali Sław Rock’n’rolla.

Kyle Gass, Jack Black

 1. Slackers / Luzacy (2002) – komedia

Grupka studentów świetnie radzi sobie w szkole tylko dzięki licznym przekrętom i kłamstwom. Nakrywa ich jednak Ethan, który rzuca ultimatum – albo Dave (lider paczki) pomoże zdobyć mu serce pięknej dziewczyny, albo ujawni ich oszustwa.

Jason Schwartzman, Devon Sawa, Jaime King

 1. Dead Man on Campus / Trup w akademiku (1998) – czarna komedia

Dwóch studentów cały semestr wolało spędzać czas na ostrym imprezowaniu, niż na nauce. Efekty bardzo łatwo przewidzieć – ich niskie oceny nie pozwalają na kontynuowanie studiów. Istnieje jednak zapis prawny w statusie uniwersytetu, dzięki któremu mogą przejść dalej – mianowicie ich współlokator musiałby popełnić samobójstwo…

Lochlyn Munro, Mark-Paul Gosselaar, Alyson Hannigan

 1. Far Out Man / Facet nie z tej ziemi (1990) – komedia

Film drogi. Hippis, którego młodzieńcze lata już dawno przeminęły postanawia odnaleźć swoją zaginioną rodzinę. Spotyka swojego syna i razem z nim wyrusza w podróż wzdłuż Stanów Zjednoczonych.

Tommy Chong, Paris Chong 

Homegrown / Amatorzy w konopiach

Homegrown / Amatorzy w konopiach

 1. Homegrown / Amatorzy w konopiach (1998) – czarna komedia, film kryminalny, dramat, thriller.

Po śmierci właściciela plantacji marihuany – Malcolma, trzech pracowników zamierza przejąć biznes. Problem w tym, że zaliczają się do grupy ludzi niezwykle naiwnych i mało inteligentnych. Nie potrafią w żaden sposób sprostać wyzwaniu. Kiedy interes chyli się ku upadkowi pojawia się… Malcolm!

Jamie Lee Curtis, Jon Bon Jovi, Ryan Phillippe

Poniżej lista filmów, które nie znalazły się w naszym Top 20, jednak nadal warto je obejrzeć. W niektórych z nich palenie stanowi motyw przewodni, w innych natomiast jest pokazane tylko w kilku scenach. Dla Waszej wygody ułożyliśmy je odwrotnie chronologicznie – od najnowszych do najstarszych.

 1. Easy Rider: The Ride Back (2013) – dramat, film przygodowy
 2. High School / Szkoła na haju (2010) – komedia
 3. Sex Pot / Trawka marzeń (2009) – komedia
 4. The Wackness (2008) – komedia, dramat
 5. Humboldt County / Hrabstwo Humboldt (2008) – komedia, dramat
 6. Super High Me (2007) – komedia dokumentalna
 7. The Beautiful Ordinary (2007) – komedia, dramat
 8. Kush (2007) – film akcji, kryminał
 9. Weirdsville (2007) – komedia
 10. A Bug and a Bag of Weed (2006) – komedia
 11. Evil Bong (2006) – komedia
 12. Puff, Puff, Pass / Życie na całego (2006) – komedia
 13. The Tripper / Rzeź (2006) – horror
 14. Reefer Madness / Marihuanowe szaleństwo (2005) – komedia obyczajowa, musical
 15. Rolling Kansas (2003) – komedia
 16. Lammbock (2001) – komedia
 17. The Beach / Niebiańska plaża (2000) – dramat, film przygodowy, thriller
 18. Road Trip / Ostra Jazda (2000) – komedia, film przygodowy
 19. Saving Grace / Joint Venture (2000) – komedia kryminalna
 20. Outside Providence / Prawa młodości (1999) – komedia, romans, dramat
 21. Freak Talks About Sex (1999) – komedia
 22. Grass (1999) – film dokumentalny
 23. Bongwater (1997) – komedia romantyczna
 24. PCU / Patrz, czuwaj, ucz się (1994) – komedia
 25. The Stöned Age / Super balanga (1994) – komedia
 26. Dazed and Confused / Uczniowska balanga (1993) – komedia dla młodzieży
 27. The Place on the Gray Triangular Hat (1993) – dramat
 28. London Kills Me / Londyn mnie zabija (1991) – komedia
 29. Still Smokin’ / Nadal palę (1983) – komedia muzyczna
 30. Fast Times at Ridgemont High / Beztroskie lata w Ridgemont High (1982) – komedia, dramat, romans

 

5 comments
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.