Ile można zarobić $ w tym przemyśle?

Historia marihuany w Stanach Zjednoczonych jest burzliwa i pełna różnych kontrowersji, jednakże w ostatnich latach obywatele osiągnęli swój cel. Medyczna marihuana pozostaje legalna chociażby w stanie Kolorado lub Waszyngton. Nowa gałąź przemysłu okazała się niezwykle dochodowa, a jej rozwój przebiega niemalże z szybkością światła. Legalizacja oprócz uzdrowienia państwowego budżetu zagwarantowała nowe miejsca pracy, a nawet stanowiska, o których nikt do tej pory nie słyszał.

Rynek marihuany w pigułce

Inwestycyjna i badawcza grupa ArcView podała informację, zgodnie z którą przemysł legalnej marihuany był najszybciej rozwijającą się branżą w Stanach Zjednoczonych w roku 2014. Co więcej, analitycy wyceniają, iż wszystkie legalne rynki konopi będą warte blisko 11mld dolarów rocznie. Liczba ta wprawia w osłupienie, biorąc pod uwagę fakt ile do tej pory Stanów wprowadziło legalizację. Pozytywną zmianę nie tylko odnotowano w kwestiach finansowych. Legalizacja pozwoliła na utworzenie ponad 200 tysięcy nowych miejsc pracy, a stanowiska są  naprawdę różnorodne. Od techników spędzających całe dnie w laboratoriach, po plantatorów oraz wykwalifikowanych testerów zioła. Dotychczasowe zawody jak lekarz wymagały odpowiednich szkoleń. Tylko wykwalifikowany lekarz może wystawić receptę na medyczną marihuanę, oczywiście w odpowiedniej przychodni.

 

colorado-cannabis
image-1855

źródło: http://weedfinder.com/dash/news/files/2014/10/colorado-cannabis.jpg

Godziwa wynagrodzenie oraz obiecująca ścieżka kariery

Legalny rynek marihuany określany jest mianem „maszynki do robienia pieniędzy”. Dochodowość branży widać przede wszystkim po zarobkach jakie otrzymują pracownicy. Zgodnie z informacjami podawanymi przez The Seattle Times przycinacz topów początkowo otrzymuje stawkę od 12 do 15 dolarów za godzinę pracy. Praca wymaga odpowiedniego doświadczenia oraz techniki, jednakże otwiera drogę do dalszych posad. Praca na bardziej fachowych stanowiskach np. pomocnik plantatora lub ekspert ds. produkcji koncentratów gwarantuje roczne zarobki rzędu 50-90 tys. dolarów. Najbardziej pożądane stanowisko – plantator pozwala na osiągnięcie rocznego dochodu w granicach 250 tys. dolarów. Z kolei menadżer średniej kliniki z marihuaną otrzymuje roczne wynagrodzenie w wysokości 120 tys. dolarów. Obiecujące zarobki oraz mnogość ścieżek kariery przyciąga coraz to większą liczbę nowych i przede wszystkim chętnych do pracy osób. W Stanach Zjednoczonych Robert Calkin będący założycielem Cannabis Career Institute oferuje seminaria w cenie 299 dolarów przygotowujące do zawodów związanych z uprawą marihuany.

Medical Marijuana Background; Shutterstock ID 141734269; PO: aol; Job: production; Client: drone
image-1856

Medical Marijuana Background; Shutterstock ID 141734269; PO: aol; Job: production; Client: drone

Legalizacja zwalcza przestępczość

Legalizacja przyniosła również korzyść na nieco innej płaszczyźnie – ograniczyła czarny rynek. Niejednokrotnie towar pochodzący od handlarza jest niewiadomego pochodzenia. Czerpiąc zioło z legalnego źródła mamy pewność, iż nie jest one w żaden sposób zanieczyszczone. Oczywiście na czarnym rynku znajdziemy odmiany czyste, jednak za przyjemność trzeba nieco więcej zapłacić. Jak widzimy legalizacja marihuany jest niezwykle opłacalnym krokiem – nowe źródło dochodu, nowe miejsca pracy, udoskonalenie służby zdrowia oraz zadowolenie społeczeństwa. Prosta decyzja i ogromna liczba korzyści.

WASTE-OF-MONEY
image-1857

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.