Jak powstają feminizowane nasiona marihuany?

Pierwsze żeńskie osobniki marihuany uzyskiwało się tak naprawdę na chybił trafił. Powszechniejsze były uprawy składające się głównie z męskich osobników. W większości przypadków wytwarzanie feminizowanych nasion marihuany zależało tylko do szczęścia. Aktualnie jednak istnieje kilka sposobów, aby znacząco zwiększyć prawdopodobieństwo, że otrzymamy czyste, zdrowe i bardzo wydajne feminizowane nasiona. Najpopularniejsze z nich to rodelizacja lub użycie koloidalnego srebra.

marihuanashop
image-1514

marihuanashop

Rodelizacja – czy można uzyskać feminizowane nasiona bez użycia chemii?

Rodelizacja to rodzaj naturalnej manipulacji. Często, gdy żeński osobnik marihuany staje się zestresowany lub zbliża się do końca swojego cyklu życia bez uprzedniego zapłodnienia, zaczyna wytwarzać własny pyłek. Celem rodelizacji jest utrzymanie kwitnienia tak długo, aż roślina nie podejmie właśnie tak drastycznych kroków. Gdy pręciki zaczynają się pojawiać należy zbierać pyłek, np. przy pomocy kartki lub delikatnej ligniny. Następnie trzeba wybrać, które pąki i pyłki ze sobą połączyć, by doszło do wytworzenia feminizowanych nasion marihuany.
Główną wadą tej techniki jest jednak to, że nie zawsze daje pozytywne efekty. Na jej powodzenie składa się wiele czynników. Przede wszystkim, nie każda roślina będzie miała taki sam okres kwitnienia. Oczywiście można przetestować każdą z odmian i sprawdzić, ile czasu potrzebuje do wytworzenia pręcików, jednak istnieje wtedy ryzyko pogorszenia jakości i zmniejszenia ilości THC. Pozostawienie roślin w zbyt długim stadium kwitnienia również nie wpływa dobrze na przyszłe nasiona. Oczywiście, istnieje kilka odmian marihuany, które zachowują swoje cechy genetyczne i przy rodelizacji zawsze wytwarzają feminizowane nasiona. Zaletą tej metody jest również jej cena oraz to, że jest całkowicie naturalna.

mashable.com
image-1515

mashable.com

Srebro koloidalne

Korzystanie z tej metody jest znacznie trudniejsze, droższe i bardziej czasochłonne, jednak daje szansę na większe powodzenie niż w przypadku rodelizacji. Do stworzenia własnego spreju ze srebrem koloidalnym potrzebne jest pięć kluczowych składników: woda destylowana, czyste srebro, bateria 9V, akumulator, lutownica. Można kupić srebro koloidalne w sklepie zielarskim lub aptece, jednak jego stężenie jest zbyt małe, by efektywnie wpływać na marihuanę.
Czyste srebro nie jest tanie, jednak jest warunkiem koniecznym, by stworzyć działający sprej. Należy podłączyć złącze baterii do samego akumulatora, najlepiej przy pomocy lutownicy – przewody akumulatora muszą być podłączone do srebra, które umieszcza się w szklance wody destylowanej. Prąd elektryczny zacznie tworzyć małe jony srebra, które będą unosić się w wodzie destylowanej. Taką miksturę zostawia się na przynajmniej 8 godzin, jednak im dłużej, tym większe stężenie srebra możliwe do otrzymania.
Następnie należy przelać roztwór do aerozolu i spryskiwać rośliny codziennie od momentu kwitnienia do czasu, aż zacznie wytwarzać pręciki, może to trwać od 10 do nawet 14 dni. Pyłek można zebrać i bezpiecznie zapylić wybrane rośliny – ta metoda daje 99% szans, że z pryskanej rośliny powstaną tylko feminizowane nasiona. Należy jednak uważać – duże stężenie srebra jest niebezpieczne dla zdrowia, więc aby nie wyrzucać całej rośliny trzeba spryskiwać ją ostrożnie.
Podsumowując: rodelizacja jest całkowicie naturalna, bezpieczna, prosta i tania, jednak nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Z kolei użycie srebra koloidalnego wymaga nakładów finansowych i przy nieodpowiednim korzystaniu może być niebezpieczne, jednak prawie zawsze skutkuje powstaniem feminizowanych nasion.

W ofercie naszego sklepu znajdują się nasiona m.in. takich odmian jak Green Poison AutoBig Kush. Którą Wy lubicie najbardziej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.