Jazda pod wpływem marihuany

Jazda pod wpływem marihuany

image-3359

Jazda pod wpływem marihuany

Prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających lub innych substancji działających na ludzki układ nerwowy jest przestępstwem. Dla wielu osób jest to oczywiste. Duża ilość kampanii społecznych przestrzega przed skutkami wsiadania za kierownice po alkoholu czy narkotykach. Biorąc pod uwagę, że w krajowych przepisach dotyczących prowadzenia pojazdów pod wpływem marihuany nie ma określonej dozwolonej zawartości THC, warto zastanowić się czy możemy usiąść za kierownicą po jej zażyciu.

Testy narkotykowe stosowane przez Policję 

Testy narkotykowe stosowane przez Policje służą do potwierdzenie lub wykluczenia obecności niedozwolonych substancji w organizmie. W przypadku pozytywnego wyniku, nie ma znaczenia ilość, tylko fakt jej obecności. Dlatego paląc marihuanę i wiedząc, że może ona być wykrywalna w organizmie przez długi czas, lepiej jest powstrzymać się od prowadzenia pojazdów. W przypadku kolizji możemy narazić się na dodatkowe kłopoty.

Oczywiście wiele zależy od organizmu i częstotliwości palenia marihuany. Osoby regularnie stosujące marihuanę przez dłuższy czas, wykazują jej obecność w organizmie nawet kilka miesięcy od zaprzestania palenia. Nie oznacza to, że przez ten czas jest się pod wpływem marihuany, ale test wykazujący jej obecność w organizmie przeprowadzony przez Policję, dający pozytywny wynik, może w konsekwencji doprowadzić do utraty prawa jazdy nawet na 10 lat. Prowadzenie pojazdów pod wpływem narkotyków jest przestępstwem, nawet jeśli wykryte zostaną tylko śladowe ilości niedozwolonych substancji w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.