Marihuana w sporcie

Marihuana w sporcie
image-3151

Marihuana w sporcie

 

Marihuana znana jest ludziom od wieków. Wykorzystywana była w celach relaksacyjnych oraz rozrywkowych. Coraz częściej słyszy się jednak o zbawiennym działaniu tej rośliny na nasz organizm. Trawka leczy nowotwory oraz pozwala uśmierzyć ból podczas powrotu do zdrowia po poważnych operacjach i zabiegach. Świetnie poprawia jakość snu, pomagając nam lepiej wypocząć. Kosmetyki na bazie zawartych w niej olejków doskonale działają na skórę i stają się coraz bardziej popularne. Coraz częściej mówi się także o pozytywnym wpływie marihuany na osoby uprawiające sport, szczególnie o zastosowaniu olejków cbd.

Marihuana w sporcie

Od dawna wiadomo już, że główna substancja psychoaktywna zawarta w marihuanie, czyli THC przechowywane jest w tkankach tłuszczowych naszego organizmu. Substancja może być przechowywana nawet do 28 dni od spożycia, a najciekawsza sprawa to fakt, że podczas intensywnych ćwiczeń zgromadzone w naszym organizmie THC zostaje uwolnione w niewielkich dawkach do krwi, co daje efekt spożycia niewielkiej ilości marihuany. Można się domyślić, że nudne ćwiczenia, które robimy z przymusu, stają się przyjemniejsze i wkładamy w nie więcej energii i pracy, co skutecznie przekłada się na lepsze wyniki sportowe oraz spalanie większej ilości nadmiaru tkanki tłuszczowej. Większy zapał do ćwiczeń, które jak wiadomo, są niezwykle ważne w utrzymaniu zdrowia, przekłada się na zmniejszenie ryzyka cukrzycy oraz chorób układu krwionośnego.

Naukowcy odkryli, że ludzki organizm podczas ćwiczeń wytwarza substancję bardzo zbliżoną do THC, która powoduje uczucie podobne do tego, jakie odczuwamy po zapaleniu niewielkiej ilości marihuany. Substancja ta wpływa na szybszą regenerację oraz przyspiesza rozwój komórek nerwowych w naszym organizmie.

Spożycie marihuany wpływa także na poziom porannej insuliny w naszej krwi. Jest to zawartość mierzona przed jedzeniem. Osoby, które regularnie używają marihuany, mają znacznie niższy poziom insuliny we krwi, co skutecznie przyspiesza spalanie kalorii oraz zmusza organizm do wyłapywania cukrów z naszej krwi, co powstrzymuje organizm przed odkładaniem zapasów kalorii w postaci tkanki tłuszczowej.

Marihuana i siłownia.

Osoby, które na co dzień mają styczność z marihuaną wiedzą, że pobudza ona apetyt. Jeżeli więc jesteśmy osobami bardzo chudymi, które chcą przybrać na masie mięśniowej, to powinniśmy rozważyć połączenie siłowni z substancjami takimi jak CBD oraz THC. Trawka, zwiększając nasz apetyt, w stosunkowo krótkim czasie poprawi naszą wagę oraz pomoże w zdobyciu dobrych wyników w ćwiczeniach siłowych, przyspieszając wzrost tkanki mięśniowej.

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, czy marihuana wpływa negatywnie na jakość treningu, to odpowiedź nie jest oczywiście jednoznaczna. Wszystko zależy od ilości spożywanej substancji oraz jakości naszego treningu. Nie trzeba nikomu chyba przypominać, że większe dawki THC powodują senność oraz duże odprężenie, co w przypadku ćwiczeń nie zawsze jest pożądanym efektem. Zbyt duże spożycie trawki może doprowadzić do sytuacji, że zamiast poświęcić czas na trening, będziemy siedzieli na ławeczce na siłowni i kontemplowali inne zagadnienia naszego życia. Marihuana może także okazać się pomocna w okresach zwiększenia intensywności treningów. Występują wtedy zakwasy, które skutecznie utrudniają kontynuowanie treningu, a trawka skutecznie uśmierza ból i pozwala normalnie trenować bez konieczności robienia sobie przerwy.

Odłóż skręta przed siłownią?

Wiele osób, które regularnie palą oraz trenują na siłowni, zaleca jednak odłożenie przed-treningowego skręta na później. Marihuana może rozleniwiać i wpływać na chęć do treningu, ale wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Spalenie skręta po treningu odpręża organizm i pozwala mu się szybciej zrelaksować po często bardzo wyczerpujących ćwiczeniach fizycznych.

To, czy zdecydujesz się na spożywanie substancji psychoaktywnych zawartych w marihuanie i połączysz je z ćwiczeniami fizycznymi, zależy tylko od Ciebie. Każdy powinien na własnej skórze sprawdzić, jak działa ta substancja na jego organizm i zadecydować czy takie działanie mu odpowiada, czy też nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.