Sympozjum UFCM iCare 2016 – więcej debat, więcej badań

UFCM organizuje 21 października 2016 roku sympozjum, które odbędzie się w mieście Illkirch-Graffenstaden, we Francji. Będzie to już piąta edycja tego wyjątkowego, zarówno dla pacjentów jak i lekarzy, wydarzenia. To właśnie na takich spotkaniach można dowiedzieć się więcej o medycznej marihuanie i sposobach na jej legalizację.

Czym jest UFCM?

UFCM to francuska organizacja, która szerzy ideę stosowania kannabinoidów w dziedzinie medycyny. Działa na zasadzie non-profit i utrzymuje się tylko z dotacji od darczyńców rozsianych po całym świecie. Współzałożycielem UFCM jest Bertrand Rambaud, postać niezwykle ciekawa, gdyż oprócz tego, że jest jednym z najaktywniejszych działaczy na rzecz wolnej marihuany we Francji, to jest też jednym z pierwszych pacjentów, którzy domagali się dostępu do legalnych medycznych konopi.

Prezentacja (CBD, Marihuana) - Eberhard-Pirich

Prezentacja (CBD, Marihuana) – Eberhard-Pirich

Specjaliści z całego świata

Sympozja UFCM iCare co roku odbywają się we Francji i są wydarzeniem skierowanym do profesjonalistów, naukowców, specjalistów, inżynierów, lekarzy, pacjentów i wszystkich tych, którzy mają związek z konopiami. Najwięcej gości pochodzi z Europy, jest jednak wielu ekspertów z każdego innego kontynentu. iCare stało się więc światowym, poważnym głosem w sprawie kannabinoidów.

Prezentacja

Prezentacja

21 października sympozjum będzie miało miejsce już po raz piąty i tym razem największą uwagę poświęci się realnym badaniom medycznym. Dodatkowo będzie można porozmawiać z ekspertami branżowymi nt. najnowszych leków oraz ich efektywności. Ważnym punktem stała się również debata odnośnie ustawodawstwa oraz projektów ustaw dotyczących legalizacji stosowania medycznej marihuany. Swoją obecnością na sympozjum zaszczyci m.in.:

  • Dr Ethan Russo, neurolog, naukowiec z dziedziny psychofarmakologii i były starszy doradca medyczny GW Pharmaceuticals. Będzie wygłaszał wykład na temat korzyści wynikających ze stosowania rośliny konopi jako leku w przeciwieństwie do syntetycznych kannabinoidów – w oparciu o jego doświadczenia zawodowe i kliniczne testy znanych produktów.
    Carola Perez, prezes OEDCM (Observatorio Español de Cannabis Medicinal). Na sympozjum będzie odpowiedzialna za przegląd aktualnego stanu medycznej marihuany w Hiszpanii i omówi znaczenie postępu, który wciąż musi zostać wykonany w zakresie ustawodawstwa.
  • Dr Franjo Grotenhermen, prezes IACM (International Association for Cannabinoid Medicines) specjalizuje się w wykorzystaniu medycznej marihuany i kannabinoidów. Jego wykład zawierać będzie szczegółowy opis niektórych z głównych zastosowań terapeutycznych konopi, w tym w leczeniu PTSD, ADHD, zaburzeń dwubiegunowych oraz wielu innych. Wyjawi też tajemnice dotyczące nowego programu leczenia pacjentów z wykorzystaniem marihuany, który ma niedługo zacząć obowiązywać w Niemczech.

Wystąpi również wielu innych mówców, a na widowni będziemy mieli możliwość porozmawiania z doświadczonymi lekarzami, specjalistami i pacjentami, którzy będą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Jest to dobra okazja dla wszystkich tych, którzy interesują się tematyką medycznej marihuany, by zaczerpnąć informacji z pierwszej ręki.

Pełna lista wydarzeń oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Ciasto z THC

Ciasto z THC

Dlaczego sympozjum UFCM ICare ma ogromne znaczenie?

Francja jest jednym z najsurowszych krajów w Europie w kwestii prawa i podejścia do konopi. Pomimo korzyści płynących z pewnego rodzaju pochwały w zakresie opieki zdrowotnej, kraj zdecydowanie reprezentuje ostatni wagon pociągu konopi – jeśli jest jeszcze na pokładzie w ogóle! W tym kontekście praca UFCM iCare, jak również wszystkich innych stowarzyszeń, które walczą o prawa pacjentów stosujących medyczną marihuanę, jest niezwykle ważna.

Sympozjum UFCM iCare zasługuje na poparcie, tym bardziej teraz, kiedy w Polsce nadal pewne sprawy dotyczące medycznych konopi nie zostały do końca wyjaśnione i jeszcze długa droga do tego, by uznać pełną legalność marihuany. Być może zmiany w Wielkiej Brytanii i Holandii są w stanie poruszyć władze w innych krajach, jednak do tego potrzebna jest nasza solidarność i posiadanie gruntownej wiedzy na temat tego, jak działa i czym jest medyczna marihuana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.