Udostępnij

Co to jest Kush?

odmiana kushu

Osoby, które dopiero zaczynają się interesować tematem marihuany, mogą doznać prawdziwego szoku dowiadując się, jak wiele szczepów, a tym samym różnych właściwości, skrywa ta roślina. Kush to szczególna odmiana konopi indyjskich, która pochodzi z gór Hindukuszu. Ten łańcuch górski obejmuje granicę afgańsko-pakistańską i jest jednym z niewielu regionów geograficznych, w których ta specyficzna roślina występuje w naturze. Co to jest Kush? Jak zatem rozpoznać odmiany Kush?

Kush – odmiana, która przetrwa (prawie) wszystko

Aby lepiej zrozumieć odmiany Kush, ważne jest, aby spojrzeć na region, z którego pochodzą. Hinduski obszar Kush to 800-kilometrowe pasmo górskie rozciągające się od środkowego Afganistanu do północnego Pakistanu. Znany jest z trudnych warunków klimatycznych i służył jako główne przejście łączące rynki niewolników w Azji Środkowej i Południowej.

Te złe warunki pogodowe miały oczywiście duży wpływ na rośliny konopi rosnące w tym regionie. Odmiany Kush należą do podgatunku Indica i znane są jako mocne rośliny, które są w stanie wytrzymać niskie temperatury, wichury, brak wody czy mocne nasłonecznienie. Mimo tak fatalnych podstaw do rozwoju Kush nadal daje niesamowite plony, ponieważ w przeciwieństwie do niektórych odmian sativa rosnących w cieplejszych obszarach, odmiany te mają tendencję do formowania się w krótkie, krępe rośliny.

Te cechy mogą być naprawdę korzystne dla plantatorów. Dzięki nim możliwe jest stworzenie wydajnego ogrodu zarówno INDOOR wewnątrz (PRZY SZTUCZNYM OŚWIETLENIU), jak i OUTDOOR (na zewnątrz) bez obawy o to, że chłód lub czasowy brak wody zaszkodzą całej plantacji. Należy jednak mieć na względzie fakt, że nie wszystkie dostępne obecnie na rynku odmiany Kush charakteryzują się takim samym wyglądem czy wytrzymałością – duży wpływ ma tutaj krzyżowanie, a następnie tworzenie szczepów hybrydowych. Jak więc rozpoznać te najbardziej pierwotne odmiany?

Wygląd odmiany marihuany Kush

Szczepy Kush są przeważnie niskie, ale jednocześnie krępe i bogato rozgałęzione. Ich liście i mają kolor ciemnozielony, a nawet mogą wykazywać subtelne purpurowe barwy. Pąki są zazwyczaj grube, masywne i obficie pokryte włoskami. Słupki mogą różnić się kolorem od pomarańczowego do brązowego.

Zapach i smak marihuany Kush

Odmiany Kush mogą mieć bardzo złożone profile aromatyczne – od ziemnych, kwiatowych lub sosnowych nut z wyraźniejszymi zapachami, takimi jak pieprz czy cytrusy. Pod względem smaku dym i opary ze szczepów Kush mają skłonność do pozostawiania w ustach aromatu kwiatów, a także mogą łączyć się w bardziej skomplikowane smaki, które przypominać będą jagody lub cytrusy.

Właściwości psychoaktywne odmiany Kush

Szczepy Kush na ogół wytwarzają silne działanie uspokajające w połączeniu z dobitną euforią typową dla indyjskich odmian konopi. Niektóre Kushe mogą zawierać do 20% THC, co oznacza, że ​​powodują potężne uderzenie, które pozostawia niektórych użytkowników chichoczących, szczęśliwych i rozmyślających. Bardzo często Kush promuje rozmowy filozoficzne lub autorefleksyjne, więc jest dobrym wyborem dla wszystkich, którzy w marihuanie poszukują spokoju i rozładowania codziennych stresów.

Najpopularniejsze odmiany Kush

  • OG Kush - Niezwykle mocne, a zarazem aromatyczne i ciekawe w smaku zioło. Wyczuwalne są w nim nuty cytryn połączone z benzyną. Stężenie THC wynosi tutaj aż 24%, więc jest to zawrotna wartość w porównaniu do jego 0,23% CBD! OG Kush to w 75% indica, na którą składają się geny Lemon Thai/Pakistani skrzyżowane ze słynną odmianą ChemDawg.
  • Bubba Kush - Bubba Kush jest tym, co zwykle przychodzi na myśl, gdy ludzie myślą o efektach dominujących w indice. Jest niezwykle łatwa w uprawie dzięki właściwościom pierwotnych Kushy – rośnie nisko, ma bogate gałęzie i pąki, jest krępej budowy, wytrzymuje niedogodne warunki atmosferyczne. Ma 18% THC i 0,22% CBD, więc nadal potrafi wbić w fotel i włączyć gastrofazę.
  • Purple Kush - Purple Kush jest doskonałym przykładem atrybutów dominujących w indice. Szczep ten ma purpurowe liście i na ogół ma ziemisty, gronowy smak. Działa niezwykle uspokajająco, ale nie usypiająco – zachęca do wielogodzinnego śmiania się czy zregenerowania energii po ciężkim dniu. Stężenie THC waha się tu od 15 do 20%.
  • Candy Kush (express fast version)
  • Afghan Kush (pure orgin)
Komentarze