Udostępnij

Ile rośnie marihuana?

kolekcja doniczek z marihuaną

Wzrost konopi składa się z szeregu etapów, które przechodzą rośliny podczas swojego cyklu życia. Każdy etap procesu uprawy konopi wymaga własnych, unikalnych wymagań, w tym różnych poziomów światła, wody i składników odżywczych. Uprawa rośliny konopi może zająć od 4 do 8 miesięcy, zależy to od miejsca, w którym są uprawiane. Jakość rośliny zależy od wiedzy na temat etapów wzrostu konopi i cyklu życia roślin. Czynniki, które mają największy wpływ na szybkość wzrostu konopi to: odmiana konopi — niektóre odmiany są gotowe do zbioru około 2 miesiąca, podczas gdy inne mogą potrzebować 5 miesięcy lub dłużej. Odmiana ma duży wpływ na czas wzrostu. Na szczęście hodowcy prawie zawsze podają szacunkowy okres wzrostu, dzięki czemu można zaplanować dokładniej swoją hodowlę. Pożądane plony – Czy chcesz wyhodować kilka gramów, czy kilogramów ;) ? Większe rośliny dają większe plony, ale potrzebują też więcej czasu na wzrost. Konfiguracja – Różne metody uprawy lub konfiguracje mogą przyspieszać, lub spowalniać wzrost roślin nawet o kilka tygodni. Na przykład rośliny uprawiane bez dodatku nawozów mają tendencję do wolniejszego wzrostu niż rośliny pobierające składniki odżywcze w wodzie.

Jak rośnie konopia indyjska?

Rośliny konopi przechodzą szereg etapów wzrostu i dojrzewania, a te różne etapy wzrostu wymagają różnych ilości światła, składników odżywczych i wody. Ważne jest, aby znać te etapy i jak długo każdy trwa, aby wiedzieć, czego roślina potrzebuje i kiedy. Wiedza o tym, gdzie znajdują się rośliny konopi w swoim cyklu życiowym, będzie decydować o tym, kiedy przycinać, układać je na kratach, a kiedy zbierać.

 

Jak długo trwa wyhodowanie rośliny marihuany?

Wyhodowanie rośliny konopi od nasion do zbiorów zajmuje od 10 do 32 tygodni lub około 3-8 miesięcy. Szybsze plony można uzyskać, sadząc już wykiełkowane rośliny lub nasiona automatycznie kwitnące. Największa zmienność czasu wzrostu rośliny konopi ma miejsce w fazie wegetatywnej – po fazie sadzonki i przed kwitnieniem. Uprawiana w pomieszczeniu, można „zmusić” do kwitnienia już po kilku tygodniach. W przypadku uprawy zewnętrznej, pory roku zarządzają rytmem wzrostu.

 

Jak długo może żyć roślina konopi?

Rośliny konopi są jednoroczne, co oznacza, że rosną i żyją przez jeden sezon, a następnie obumierają. Dzikie rośliny konopi wytwarzają nasiona i upuszczają je, by nowe mogły urosnąć. Aby wyhodować więcej roślin, należy zasadzić nowe nasiona.

 

Liść marihuany

Czynniki decydujące o jakości plonów

Ilość wysuszonych pąków, które zbierasz z rośliny konopi, nazywa się jej plonem. Duża roślina niekoniecznie oznacza duże plony, ponieważ pąki mogą być cienkie i delikatne. Średniej wielkości roślina wysokiej jakości, gęstymi pąkami może dać znacznie więcej. Ponadto, jeśli hoduje się wiele roślin, mogą one rosnąć nad sobą i zacieniać się nawzajem, zmniejszając plony. Upewnij się, że zapewnisz roślinom dużo miejsca. Głównymi czynnikami, które przyczyniają się do szybkości wzrostu i jakości rośliny są:

  • Wysokiej jakości szczep

  • Światło

  • Klimat

  • Rodzaj gleby

Wysokiej jakości szczep

Niektóre odmiany chwastów rosną duże lub są wysoko wydajne tylko ze względu na ich genetykę. Tradycyjnie indicia są krótkie i grube, a stiva wysokie i smukłe. Na przykład Lemon Skunk to słynna wysoka, chuda odmiana, więc prawdopodobnie uzyskasz z niej wysokie plony. Blue Dream i Chemdog są również znane ze swoich wysokich plonów. Oprócz smaku przypominającego cukierki Runtz ma swoją nazwę, ponieważ jego pąki stają się małe, jak chrząstek ściółki. Może być mniej wydajna, ale o wysokiej jakości plonów.

Światło

Ilość światła, jaką otrzymuje roślina, jest bardzo zmienna. W uprawie na zewnątrz wszystko zależy od tego, gdzie została posadzona. Konopia lubi pełne słońce - co najmniej sześć godzin bezpośredniego światła słonecznego każdego dnia. Gdy roślina przez większość czasu jest zacieniona jej wzrost i plony będą znacznie powolniejsze i mniejsze. W pomieszczeniach zależy to od mocy twojego światła. Mała dioda LED o mocy 200 W świetnie nadaje się do małej uprawy, ale do większej przestrzeni potrzebujesz czegoś większego i mocniejszego.

Klimat

Konopie zazwyczaj lubią ciepły, umiarkowany klimat, ale niektóre szczepy zostały stworzone tak, by wytrzymać i rozwijać się w chłodniejszych temperaturach. Nagłe ekstremalne zmiany temperatury mogą wpłynąć negatywnie na wzrost rośliny i plony. Dlatego warto uważać i wybrać odpowiedni rodzaj szczepu pod odpowiednie warunki. 

Rodzaj gleby

Różne gleby mają różne poziomy składników odżywczych, a niektóre składniki odżywcze mogą sprzyjać wzrostowi roślin konopi. Możesz dodawać składniki odżywcze do gleby lub wody, aby pomóc roślinom rosnąć. Dodatkowo, w przypadku sadzenia konopi w pojemnikach, rozmiar, ilość gleby mają duży wpływ na rozmiar rośliny. Uprawa w zbyt małej doniczce hamuje jej wzrost.

Ile rosną automaty outdoor?

Automatyczne odmiany konopi mają tendencję do szybkiego kwitnienia, dzięki czemu plony można otrzymać znacznie szybciej. Automaty ile rosną? Te rośliny konopi automatycznie zaczynają tworzyć pąki po około miesiącu od wykiełkowania i są gotowe do zbioru po około 2 lub 3 miesiącach.

Jak szybko wyhodować marihuanę? 

Najprostszym rozwiązaniem jest zakup automatycznie kwitnących odmian. Rośliny automatycznie kwitnące pozostają małe, ponieważ przechodzą od nasion do zbiorów w mniej niż 3 miesiące.

Komentarze