Udostępnij

Legalizacja marihuany w Niemczech

Niemiecki rząd rozpoczyna plany legalizacji sprzedaży konopi do celów rekreacyjnych, dążąc do przygotowania odpowiednich przepisów. Niemcy omawiają kilka innowacyjnych pomysłów, ponieważ pracują nad ramami legalizacji marihuany, w tym potencjalną pułapką stężenia THC, aktywnego składnika marihuany. Jesienią ubiegłego roku kraj zgodził się co do zasady na legalizację rekreacyjnej marihuany. Medyczna marihuana jest już sprzedawana w aptekach, ale do rozstrzygnięcia pozostaje kwestia organizacji rynku rekreacyjnego. Kiedy tak się stanie, Niemcy dadzą przykład reszcie Europy i świata. 

 

Przedstawiciele niemieckiego rządu i ponad 200 ekspertów w dziedzinie medycyny uzależnień, prawa i innych istotnych nisz dyskutowali o kluczowych kwestiach podczas pięciu zgromadzeń. Zgromadzenia obejmują zagadnienia od zdrowia i produkcji marihuany rekreacyjnej po uzależnienia i środki kontroli, takie jak licencjonowanie. Rząd zastosuje zasadę „przede wszystkim bezpieczeństwo” w swoich wysiłkach na rzecz legalizacji używania marihuany. Nadchodzące przepisy są długo oczekiwanym krokiem dla wielu. Niemiecki rząd posuwa się naprzód z planami legalizacyjnymi, jednak legalizacja marihuany Niemcy kiedy nastąpi?

Kiedy legalizacja marihuany w Niemczech?

Legalizacja marihuany Niemcy jest już coraz bliżej. Rozpoczęły się już obrady ekspertów w sprawie liberalizacji przepisów dotyczących konopi. Zeznania ekspertów to pierwszy krok w tworzeniu nowych przepisów w Niemczech. 

Niemiecki rząd planuje przygotować przepisy odnośnie rekreacyjnej marihuany jeszcze w tym roku. Zdaniem niemieckiego ministra zdrowia, celem zbliżającej się legalizacji marihuany dla dorosłych w Niemczech będzie bezpieczeństwo i ochrona młodzieży przed negatywnymi skutkami zdrowotnymi. Zobowiązanie do zalegalizowania kontrolowanej sprzedaży marihuany dorosłym w licencjonowanych sklepach jest jedną z serii reform przedstawionych w zeszłorocznej umowie. Plan taki ma zapewnić kontrolę jakości, jednocześnie chroniąc młodych ludzi.

Rząd również postanowił zbadać „społeczne skutki” nowego ustawodawstwa po czterech latach. Niemiecki minister zdrowia ma nadzieję wprowadzić nowe przepisy dotyczące konopi indyjskich do końca 2022 r.

Bezpieczne konopie indyjskie

Niemcy są na prostej drodze do legalizacji rekreacyjnego używania marihuany. Minister zdrowia powiedział, że bezpieczeństwo i zdrowie publiczne będą głównymi priorytetami w nadchodzącym ustawodawstwie. Chodzi zarówno o uprawę jak i sprzedaż ze sprawdzonych źródeł, jak również ilość spożycia oraz wiek. Podczas kształtowania nowej polityki dotyczącej konopi w Niemczech istotna jest szczególna ochrona dzieci i młodzieży przed ryzykiem, jakie niesie palenie marihuany w młodym wieku.

 
Komentarze