Udostępnij

Najsmaczniejsze owocowe szczepy

owocowe odmiany marihuany

Rośliny konopi oferują szeroki wybór aromatów i smaków, a każdy szczep ma swój unikalny bukiet. Te wyjątkowe i określające cechy są tworzone poprzez staranne, konsekwentne i optymalne łączenie już na etapie uprawy. Uzyskanie pożądanych zapachów w taki sposób jest bardzo czasochłonne. Z drugiej jednak strony istnieją metody szybkiego sztucznego aromatyzowania konopi, zarówno przed jak i po zbiorze. Proces chemicznego zapewnienia smaku jest do opanowania przez większość producentów, ale jest mało prawdopodobne, aby mógł on zaspokoić potrzeby prawdziwych koneserów marihuany i purystów. Poza tym naturalne owocowe odmiany marihuany mają dodatkowe potencjalne korzyści zdrowotne, których oczywiście nie znajdziemy w chemicznych zamiennikach.

marihuana owocowe odmiany
Suszenie marihuany

Terpeny konopne i terpenoidy

W marihuanie występuje szeroka gama związków, a tylko niektóre z nich są w pełni zbadane. Składniki odpowiedzialne za zapach określane są jako terpeny i terpenoidy. Terpeny to duża grupa węglowodorów aromatycznych, podczas gdy terpenoidy to pochodne terpenów powstające w procesie utleniania. Większość terpenów charakteryzuje się wysoką niestabilnością, dlatego nawet w większych pomieszczeniach w temperaturze pokojowej są one wyczuwalne tak mocno.

Utlenione terpeny konopne – terpenoidy, w znacznym stopniu zmieniają skład marihuany i mogą wpływać na smak oraz aromat. Niewłaściwe przeprowadzenie tego procesu jest główną przyczyną tego, że różne partie tego samego szczepu konopi czasami smakują inaczej.

Badania wykazały, że pewne terpeny i terpenoidy mogą mieć działanie uspokajające. Niektórzy twierdzą, że to właśnie terpeny w głównym stopniu wpływają na zminimalizowanie objawów wynikających ze spożycia THC – niwelują więc niepokój i napady lękowe. Warto zauważyć, że za uczucie haju, czyli ogólnego odprężenia i radości, odpowiada efekt synergistycznego działania kanabinoidów, terpenów i terpenoidów, zależnego od unikalnej biochemii organizmu zażywającego. Zjawisko to nazywa się entourage effect, czyli inaczej efektem świty/otoczenia.

odmiany konopi owocowe
Serce z marihuany

Owocowe odmiany marihuany

Niektóre szczepy konopi mają zapach o niesamowitym podobieństwie do owoców. Te szczególne aromaty są kochane przez wielu, a dla większości stanowią jeden z najbardziej pozytywnych aspektów w trakcie palenia. Szczepy przypominające owocowe zapachy zazwyczaj oferują także lepsze wrażenia, sprawiają, że czujemy się bardziej szczęśliwi i spokojniejsi. Dość specyficzne działanie THC objawiające się niepokojem rzadko jest problemem, to jednak bardziej pewne jest, że decydując się na odmiany owoce częściej po prostu przesiedzimy cały wieczór na kanapie śmiejąc się do łez przy ulubionym filmie.

Najbardziej dominującymi terpenami znalezionymi w składzie konopi o owocowych aromatach są mircen i limonen.

terpeny konopne
Marihuana z bliska

Mircen

Mircen jest terpenem, którego duże ilości można znaleźć w mango, jest również obecny w konopiach indyjskich. Uważa się, że mircen ułatwia wychwyt kannabinoidów w mózgu, a zatem powoduje wzmocnienie i wydłużenie efektu działania marihuany. Wykazano, że ma właściwości przeciwzapalne, a także stosuje się go jako środek zwiotczający mięśnie. W dużych dawkach może stanowić medykament na uspokojenie. Szczepy z wysokimi dawkami mircenu zwykle zapewniają silne rozluźnienie ciała.

terpenoidy konopne
Maui Time

Limonen

Limonen to terpen związany z owocami cytrusowymi. Aromatyzowana nim marihuana charakteryzuje się najsilniejszym działaniem przedłużającym efekt zażycia oraz maksymalizuje odczuwanie szczęścia. Jednocześnie ma znaczne właściwości rozluźniające. Limonen ma szeroki zakres zastosowań – wykorzystuje się go w terapiach odchudzających, jak również w kosmetykach mających poprawić kondycję skóry. Limonen może pomóc w przypadku depresji i chronicznego niepokoju, a dodatkowo wykazuje również silne działanie przeciwzapalne.

W owocowym aromacie marihuany znajduje się wiele innych terpenów. Niektóre z nich obejmują undecyl aldehydu, mentholum valerianicum, geraniol, walerian, terpineol-4-ol, β-jony oraz β-fenole.

5 najsmaczniejszych szczepów o owocowym smaku

Dla wszystkich tych, którzy kochają zapachy i smaki owocowe, stworzyliśmy top listę pięciu najlepszych szczepów o właśnie takim aromacie. Stanowią one czołówkę w światowej jakości oraz zawierają optymalne proporcje pomiędzy wszystkimi składnikami. Aż chciałoby się powiedzieć – zapraszamy na owoce, to jest zdrowe!

PINEAPPLE KUSH

Genetyka tej hybrydy obejmuje różnorodne odmiany tropikalnych sativa z całego świata. Dzięki takiemu połączeniu uzyskano roślinę, która ma silny, słodki, specyficzny zapach. Najbardziej dominujący w smakowej palecie jest tutaj oczywiście ananas. Szczep ten zapewnia komfortowy haj, odpręża i poprawia humor, więc jest idealny na posiedzenia na sofie wraz z gronem najlepszych przyjaciół.

SOMANGO XL

Somango jest hybrydą szczepów od hodowców w Soma Seeds. Jest to w 75% indica. Szczepy macierzyste obejmują Jack Herer, Super Skunk i koreański Big Skunk. Nazwa odmiany pochodzi od mango, jednak w przypadku tej rośliny smak jest tak intensywny, że należało dodać do niej przedrostek „so”! Paląc ją poczujemy nie tylko owoc, ale także szeroką gamę nut kwiatowych. Somango działa nie tylko na sferę fizyczną, ale także umysłową. Zapewnia uczucie relaksu bez niepotrzebnego zmęczenia czy znużenia.

HAZE BERRY

Haze Berry to skrzyżowanie Super Silver Haze i Blueberry. Jest to 80% sativa hybrydowa o słodkim smaku jagód. Szczep jest bardzo silny i najczęściej zawiera więcej niż 20% THC. Haze Berry może przynieść wysoką euforię, która idealnie sprawdzi się u osób twórczych. Następnie stopniowo uczucie to zmienia się w stan pełnego relaksu.

SUPER LEMON HAZE

Super Lemon Haze to sativa z silnym aromatem cytrusów. Roślina ta posiada bardzo wysoki poziom THC, średnio między 15-20%. Stanowi dobry wybór dla doświadczonych palaczy, a przy jej używaniu unosi się gęsty i gładki dym, który jest niezwykle aromatyczny. Odmiana ta silnie działa na psychikę, przynosi chęć do działania, chce się po niej tańczyć i bawić całą noc.

FRUIT SPIRIT

Duch owoców to hybryda z dominującym udziałem sativa, wyhodowana przez Royal Queen Seeds. Aromaty owocowe tej odmiany są dość skomplikowane i w dużej mierze zależą od indywidualnego odczuwania smaków – niektórzy mogą znaleźć w niej pikantne nuty, jednak głównie jest to niezwykle słodka mieszanka. Po zapaleniu tej odmiany stajemy się bardzo rozmowni i szczęśliwi, zwiększają się predyspozycje twórcze. Sprawdzi się więc na imprezach z przyjaciółmi lub podczas poznawania nowych ludzi.

Czytaj
7987 21-09-2020 09:03
Szukasz mega mocy? Sprawdź 10 najmocniejszych odmian marihuany w 2014 roku

Nie ma co owijać w bawełnę – moc jest ważna, dla niektórych najważniejsza ????...

Czytaj
89791 18-09-2020 14:59
Marihuana i leki przeciwdepresyjne – czy można je łączyć?

Marihuana i leki/antydepresanty

Marihuana poprawia nasze samopoczucie, sprawia,...

Czytaj
2938 21-09-2020 12:10
Marihuana a alkohol

Debata i częste spory pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami popularnej trawki znane są nam od...

Komentarze