Udostępnij

Oczy po marihuanie

oko po marihuanie

Większość ludzi doświadcza czerwonych lub przekrwionych oczu z tego czy innego powodu, zwłaszcza że jest to objaw wszechobecnych dolegliwości, takich jak zmęczenie i sezonowe alergie. Objawy są dość podobne, niezależnie od tego, czy oczy są czerwone od pyłków, czy konopi. Ale czy ma to poważne konsekwencje zdrowotne? Mimo niewielkiej ilości badań wiadomo, że ta roślina zakłóca funkcje oczu. Jednak zioło nie powoduje zaczerwienienia oczu z powodu podrażnienia. Zamiast tego marihuana powoduje zaczerwienienie oczu z powodu biologicznej reakcji na środek psychoaktywny w systemie. Nie ma jednak powodów do paniki, ponieważ większość z tych objawów ustępuje po zakończeniu działania rośliny.

Jak wyglądają oczy po marihuanie?

Czerwone oczy po marihuanie to bez wątpienia najbardziej widoczny i najbardziej znany wpływ tej rośliny na oczy. THC (tetrahydrokannabinol) obecny w roślinie obniża ciśnienie krwi, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie krążenia krwi. Następnie naczynia krwionośne oczu napełniają się i pojawia się zaczerwienienie. Chociaż może wydawać się to niepokojące, efekt ten nie ma wpływu na zdrowie oczu.

Dlaczego oczy po marihuanie są czerwone?

Znajome czerwone i szkliste spojrzenie kogoś, kto jest na haju, było kiedyś uważane za spowodowane podrażnieniem oczu przez dym z marihuany. Ale teraz wiemy, że zioło powoduje zaczerwienienie oczu i zawroty głowy poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Marihuana ma wiele aktywnych składników. Tetrahydrokannabinol (THC) jest tylko jednym z ponad stu kannabinoidów obecnych w konopiach. Związki te oddziałują z receptorami kannabinoidowymi, które są częścią układu endokannabinoidowego. Można je znaleźć w całym ciele, w szczególności w oczach. Kannabinoidy wiążą się z receptorami kannabinoidowymi i wywołują rozszerzenie naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych. Zwiększa to przepływ krwi do tych obszarów i powoduje ogólny spadek ciśnienia krwi. Zwiększony przepływ krwi do gałki ocznej powoduje zaczerwienienie i obniżenie ciśnienia wewnątrz gałkowego. Palenie marihuany oczy czerwienią się w zależności od rodzaju marihuany i zawartości w niej THC. Paląc odmiany o niskiej zawartości THC, czerwone oczy zazwyczaj nie występują, natomiast przy dużej zawartości to wręcz nieuniknione. To wyjaśnia, dlaczego powstają czerwone oczy nawet bez dymu. Można spożywać artykuły spożywcze zawierające konopie i nadal doświadczać czerwonych oczu. Dzieje się tak, ponieważ to nie dym sprawia, że oczy są czerwone, ale kannabinoidy.

Sposób na czerwone oczy po marihuanie

Przyczyna czerwonych oczu po marihuanie jest nieszkodliwa. Czerwone oczy wynikające z używania konopi indyjskich nie mają negatywnych skutków poza estetyką. Możesz jednak podjąć kilka kroków, aby zminimalizować lub zmniejszyć efekt czerwonych oczu podczas, lub po paleniu.

Czerwone oczy po marihuanie jak się pozbyć?

  • Po pierwsze, możesz wybrać odmiany z niską zawartością THC lub bez niego. Szczepy o wysokiej zawartości CBD i CBN mogą być lepszą alternatywą dla osób, które chcą zmniejszyć efekt czerwonych oczu podczas palenia.

  • Dobrym pomysłem jest również posiadanie pod ręką kropli do oczu podczas palenia marihuany. Dostępne są produkty zmniejszające zaczerwienienie oczu.

  • Ważne jest również picie dużej ilości wody i utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia. Zwiększenie spożycia płynów może pomóc w przypadku suchości oczu, której doświadczasz.

  • Możesz też pozwolić, by efekt czerwonych oczu samoistnie zniknął, planując po paleniu pozostać w domu.

Komentarze