Udostępnij

Protokoły mikrodawkowania psychodelików

Mikrodawkowanie psychodelików stało się popularną praktyką wśród osób chcących poprawić swoje samopoczucie psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Czy to w celach leczniczych, czy po prostu w celu zbadania nowych stanów świadomości, wiele osób zwraca się do mikrodozowania jako skutecznego sposobu na pogłębienie swoich duchowych doświadczeń i uzyskanie dostępu do uzdrawiającego potencjału tych potężnych substancji. Jednak jeśli nie znasz protokołów bezpiecznego mikrodozowania psychodelików, może być trudno wiedzieć, ile lub jaka dawka jest dla ciebie odpowiednia — nie tylko pod względem ilości, ale także częstotliwości. W Polsce zastosowanie substancji psychodelicznych jest jednak nielegalne i nie zachęcamy do ich stosowania. Artykuł powstał w celach wyłącznie informacyjnych. 

Co daje mikrodawkowanie?

Mikrodawkowanie psychodelików oferuje wiele potencjalnych korzyści. Od poprawy koncentracji i zwiększonej kreatywności po wzmocnione myślenie analityczne i zwiększoną empatię, efekty różnią się w zależności od osoby. Co więcej, badania wykazały, że dzięki rozważnym praktykom dozowania i doświadczonym oraz licencjonowanym psychoterapeutom lub specjalistom medycznym nadzorującym ich stosowanie, można osiągnąć jedynie korzystne efekty bez ryzyka związanego z większymi dawkami. Ostatecznie mikrodozowanie LSD, czy grzybów może dać ludziom większy wgląd w codzienne życie, pozwalając lepiej zrozumieć swoje emocje i wprowadzić pozytywne zmiany w tym, jak myślą i jak reagują na otaczający ich świat.

Na czym polega mikrodawkowanie psychodelików?

Mikrodawkowanie psychodelików jest coraz bardziej popularną praktyką wśród osób chcących wykorzystać korzyści płynące z substancji psychodelicznych bez doświadczania ich pełnych efektów. Przyjmując znacznie niższe dawki niż te, które są zazwyczaj stosowane w celach rekreacyjnych lub terapeutycznych, użytkownicy są w stanie doświadczyć dobrego samopoczucia i jasności, a także zwiększonej kreatywności i skupienia. Można to zrobić z różnymi psychodelikami, takimi jak grzyby psilocybinowe, LSD lub DMT. Co ciekawe, efekty mikrodozowania mogą wymagać tygodni lub miesięcy, aby w pełni się rozwinąć, co oznacza, że konsekwencja jest kluczem do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Podczas gdy mikrodwakowanie psylycybiny nie zostało jeszcze szeroko przebadane w kręgach naukowych, niepotwierdzone dowody są zachęcające i wielu osobom udało się lepiej radzić sobie z lękiem, depresją i nie tylko dzięki regularnemu stosowaniu.

Protokoły mikrodawkowania substancji psychodelicznych

Protokoły mikrodawkowania substancji psychodelicznych zyskują w ostatnich latach na popularności. Podczas gdy korzyści płynące z psychodelików nie są jeszcze dobrze zrozumiane, mikrodozowanie stało się popularną taktyką terapeutyczną dla wielu osób. Takie podejście pozwala użytkownikom doświadczyć potencjalnych korzyści bez doświadczania pełnej intensywności tradycyjnej podróży psychodelicznej. Protokoły różnią się w zależności od substancji, chociaż pełne wytyczne mają nakreślać, co stanowi odpowiednią dawkę i częstotliwość użytkowania. Może to być skuteczny sposób na uzyskanie wglądu w kwestie zdrowia psychicznego i zbadanie różnych aspektów świadomości. Protokoły mikrodawkowania dostarczają nieocenionego narzędzia do bezpiecznego odkrywania potencjalnej leczniczej mocy psychodelików.

Protokół Stametsa

Protokół Stametsa oferuje innowacyjny sposób leczenia różnych chorób i dolegliwości. W oparciu o pracę znanego mykologa Paula Stametsa protokół ten stara się wykorzystać substancje psychodeliczne, w połączeniu z bardziej tradycyjnymi terapiami, w celu poprawy wyników zdrowotnych. Poprzez umożliwienie organizmowi skorzystania z unikalnych korzyści leczniczych oferowanych przez grzyby, protokół Stametsa pomaga zmniejszyć ból i dyskomfort przy jednoczesnym polepszeniu ogólnego samopoczucia. Polega on na zastosowaniu mikrodawkowania, połączonego z suplementacją niacyną oraz soplówką jeżowatą przez 5 kolejnych dni, po czym następują dwa dni przerwy. Efekt takiego protokołu może przynieść szybsze efekty, co może być dobre dla osób wyjątkowo potrzebujących.

Zalety

 • łatwość zapamiętania, kiedy stosować mikrodawkowanie grzybów

 • dodatek suplementów w protokole zwiększa efekty

Wady

 • częste dawkowanie niesie ze sobą wyższe koszty

 • zbudowanie z czasem tolerancji na określone dawki

 • konieczność stosowania suplementacji

Protokół Fadimana

Protokół Fadimana to innowacyjne podejście do terapii psychodelicznej, które zostało opracowane przez nieżyjącego już pioniera psychodelii, dr Jamesa Fadimana. Protokół ten skupia się na zapewnieniu bezpiecznego i wspierającego środowiska dla osób mających nadzieję na skorzystanie z terapeutycznych efektów psychodelików takich jak LSD, psilocybina i MDMA. Podczas samej sesji mogą być stosowane różne protokoły, takie jak muzyka, praca z oddechem, wizualizacja i inne działania, aby zachęcić do uzyskania pozytywnych rezultatów. Podejście Fadimana zrewolucjonizowało holistyczne praktyki lecznicze poprzez odzyskanie terapeutycznego potencjału psychodelików i ponowne wprowadzenie ich do nowoczesnych systemów opieki zdrowotnej. Opiera się on o mikrodawkowanie psychodeliku co trzeci dzień, co ma zapobiec zbudowaniu tolerancji na zażywaną substancję, oraz nie wymaga stosowania dodatkowej suplementacji. W zależności od wyznaczonych celów i samopoczucia protokół powinien trwać od 4 do dwunastu tygodni.

Zalety

 • protokół nie wymaga dodatkowej suplementacji

 • jest ekonomiczny ze względu na spożycie co trzy dni

 • zapobiega zbudowaniu tolerancji na przyjmowaną substancję, dzięki czemu działa za każdym razem w ten sam sposób

Wady

 • nieregularne dni przyjmowania, przez co trzeba pamiętać o dniach, w których należy przyjąć mikrodawkę substancji

Protokół nocny

Nocny protokół oferuje przyjęcie pojedynczej, niewielkiej dawki psychodelików na godzinę przed pójściem spać, co drugi dzień, a następnie pozostawienie organizmowi wystarczającej ilości czasu na przetworzenie substancji chemicznych. Protokoły nocne są korzystne, ponieważ uwzględniają naturalnie występujące cykle snu REM, które mogą pomóc zintegrować doświadczenie psychodeliczne ze snem i ogólnym samopoczuciem psychicznym. Jak zawsze, ważne jest, aby postępować ostrożnie podczas eksperymentowania z psychodelikami i szukać odpowiednich wskazówek, aby robić to bezpiecznie.

Zalety

 • wyraźne sny

 • poprawa jakości snu

 • dobre samopoczucie o poranku

 • nie wymaga suplementacji

Wady

 • może powodować problemy z zasypianiem

 • odradza się stosowania LSD w protokole nocnym

Protokół 2/7

Protokół 2/7 staje się coraz bardziej popularny ze względu na potencjał korzyści terapeutycznych. Protokół 2/7 to metoda mikrodozowania substancji psychodelicznych, takich jak LSD i psilocybina. Polega ona na przyjmowaniu substancji dwa razy w tygodniu w te same dni. Samodzielnie możesz ustalić dni, w które chcesz przyjmować mikrodawkę substancji psychodelicznej. Ustalając dni dawkowania, powinien nastąpić pomiędzy nimi przynajmniej jeden dzień przerwy. Cały cykl powinien trwać, w zależności od organizmu i oczekiwanych rezultatów, od 4 do ośmiu tygodni, po czym należy zastosować minimum dwutygodniową przerwę. Protokół 2/7 oferuje intrygujące podejście do poznawania psychodelików bez poświęcania swojego codziennego stylu życia lub stabilności psychicznej.

Zalety

 • psylocybina mikrodawkowanie w te same dni

Wady

 • łatwo uzależnić myślenie  “kiedy biorę, jestem wydajniejszy”.

Komentarze
Messkalina 19 07 2023
Fadiman żyje i ma się dobrze. Właśnie pisze książkę o mikrodozowaniu.