Udostępnij

TOP 6 ZAWODÓW w świecie legalnej marihuany

Legalizacja marihuany w Kolorado i Waszyngtonie wywołała prawdziwą rewolucję w tamtejszym przemyśle. Rynek marihuany rozwija się w szaleńczym tempie i wciąż pozostaje nienasycony. Specyficzny produkt jakim jest marihuana wymaga odpowiednio wykwalifikowanych pracowników na różnych stanowiskach. Jakie nowe posady widnieją w ogłoszeniach? Przyjrzyjmy się nieco bliżej tamtejszemu rynku pracy.

1- Ekspert ds. zabezpieczeń

Marihuana jest niezwykle cennym towarem, aby chronić swojego dobytku właściciele przychodni muszą zabezpieczyć budynek według ściśle wyznaczonych standardów. Nad bezpieczeństwem najczęściej czuwa specjalnie do tego wykwalifikowana osoba – specjalista od zabezpieczeń. Nie jest to całkiem nowa posada, jednakże rosnąca liczba przychodni spowodowała znacznie większy popyt na ekspertów w tej dziedzinie.

2- Przycinacz topów

Posada ta wymaga ogromnego samozaparcia oraz poznania odpowiedniej techniki. W ramach swoich obowiązków przycinacz oddziela wartościowy towar od bezużytecznych liści. Za godzinę pracy przysługuje stawka od 12 do 15 dolarów. Przeliczając godzinną stawkę na złotówki otrzymujemy godne wynagrodzenie. Co więcej, posada ta daje możliwości awansu na bardziej prestiżowe stanowiska.

3- Specjalista od curingu

Doświadczeni hodowcy marihuany potrzebni są niemalże na wszystkich etapach produkcji. Żadna maszyna nie zastąpi osoby, która swą wiedzę na temat konopi pozyskiwała przez długie lata. Curing jest niezbędny do dekarboksylacji marihuany. Poprawnie przeprowadzona dekarboksylacja zapewnia odpowiednią wilgotność marihuanie, dając tym samym większą moc oraz gęstszy dym.

4- Plantator

Jeden z najważniejszych zawodów w całym przemyśle konopnym. Gdyby nie plantatorzy nie byłoby zioła, choć pamiętajmy, że dzięki współpracy pracowników na różnych szczeblach dostajemy finalny towar. Do obowiązków plantatora należy rzecz jasna dbanie o rośliny, mieszanie różnych szczepów oraz wszelkie inne czynności związane z pielęgnacją krzewów. Posada ta w branży legalnych konopi pozostaje niezwykle prestiżowa. Według niektórych źródeł i szacunków roczny dochód plantatora może wynieść nawet 250 tysięcy dolarów. Ogromna odpowiedzialność nagradzana jest równie ogromną sumą pieniędzy.

5- Hash maker

Kolejna posada wymagająca odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia. Osoby piastujące omawiane stanowisko wyodrębniają czyste THC z konopi. Wiele różnych produktów dostępnych na rynku np. lekarstwa wymagają THC w czystej postaci.

6- Budtender

Podobnie jak w świecie alkoholi tak i w kulturze zioła istnieją osoby, które doradzają jakie odmiany wybrać. Budtender jest prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat marihuany. Poszukujesz słabszej lub nieco mocniejszej odmiany? A może najnowszy towar, którego nigdy wcześniej próbowałeś? Wszelkie pytania i wątpliwości w tej kwestii rozwiąże budtender

Olbrzymi przemysł – olbrzymia liczba zatrudnionych

Jak możemy zauważyć różnorodność stanowisk pozostaje ogromna – od „zwykłego” stróża prawa do profesjonalisty pracującego w laboratorium. Przemysł związany z uprawą marihuany zatrudnia osoby niemalże z każdej dziedziny – naukowców, lekarzy, prawników oraz lobbystów. Pozostaje tylko obserwować jakie nowe zawody powstaną wraz z legalizacją w kolejnych stanach Ameryki!

Czytaj
4019 21-09-2020 11:33
Zdrowsze palenie marihuany? Kilka słów o waporyzacji

Kilka lat temu zawitał do nas nowy rodzaj palenia zwany „cannavapingiem”,...

Czytaj
4509 21-09-2020 09:56
Marihuana a pomysłowość. Odmiany zwiększające kreatywność

Nie jest dla nikogo nowością, że marihuana wprowadza nas w stan...

Czytaj
1735 22-09-2020 14:38
10 postaci historycznych, które prawdopodobnie paliły marihuanę (cześć II)

Tydzień temu poznaliśmy pięć osób, które wniosły wiele do naszej kultury, a...

Komentarze