Udostępnij

Chcesz być koneserem marihuany?

Do niedawna kiperzy oceniali smak i aromat kawy, wytrawnych i drogich alkoholów jak wino czy whisky. Legalne firmy z branży konopnej zgłaszają popyt na pracowników wiedzących o marihuanie wszystko. Aby sprostać zapotrzebowaniu niektóre firmy np. Cultivating Spirits i Trichome Institute oferują kursy na temat rozpoznawania gatunków marihuany.

Kilka słów o związkach w marihuanie

Niewątpliwie pierwszym skojarzeniem z marihuaną pozostaje psychoaktywna substancja THC oraz stosowane w produkcji leków CBD. Konopie oprócz wskazanych powyżej związków posiadają również liczne terpeny i flawonoidy, które odpowiadają za zapach danej odmiany krzewu. Oprócz aromatu związki te wpływają również na smak suszu.

Testowanie konopi – jak wygląda praca degustatora?

Russ Hudson założyciel portalu MarijuanaGames.org jest prawdopodobnie pierwszym zawodowym degustatorem marihuany. Swoje recenzje publikuje na prowadzonej przez siebie stronie, a różne kluby zgłaszają się po ocenę oferowanego produktu. Russ działalność degustatorską prowadzi
w Hiszpanii, gdzie zakaz sięgania po konopie został dawno zniesiony. Russ podkreśla, iż jest to praca wymagająca wysoce rozwiniętego zmysłu smaku, węchu oraz kreatywnego podejścia do oceny danej odmiany. Podczas degustacji Russ ocenia 6 aspektów: wygląd, aromat, smak, działanie oraz czas trwania. Każdy z nich pozostaje równie istotny i znacząco wpływa na finalną ocenę. Powyższy przykład potwierdza, że inwestycja w kursy oferujące wiedzę z zakresu degustowania marihuany to szansa na nieszablonowy i przede wszystkim dochodowy zawód. Zostawmy już Russa i przyjrzyjmy się ofercie firm prowadzących szkolenia z zakresu degustacji.

​​

Cultivating Spirits – zostań kiperem marihuany

Peter Wolf – założyciel Cultivating Spirits oferowany kurs kipera marihuany podzielił na dwie części. Pierwsza część nosi nazwę „The scientific art of dissecting cannabis flower for total quality control and variety type designation”. Podczas pierwszych zajęć studenci kształcą umiejętności rozpoznawania i oceniać krzewy w oparciu o ich budowę i cechy szczególne. Fachowa ocena od dawna istnieje na czarnym rynku konopi. Poprzez swoją działalność Peter chce wykształcić wykfalifikowaną kadrę pracującą w legalnych przedsiębiorstwach. Podczas dalszych zajęć studenci otrzymują wiedzę z zakresu przycinania topów, zwalczania szkodników, pleśni oraz innych zajęć związanych z pielęgnacją krzewów. Uczniowie poprzez powąchanie danego krzewu są w stanie określić, czy dana roślina pochodzi z rodziny indica czy sativa.

​​

Interesujesz się marihuaną? Zgłoś się!

Na interesujący kurs o ulubionej używce może zgłosić się każdy entuzjasta marihuany. Niezależnie od pierwotnych umiejętności kurs zapewnia solidną dawkę wiedzy z dziedziny rozpoznawania krzewów marihuany oraz pielęgnacji roślin. W Stanach Zjednoczonych, gdzie kolejne stany legalizują marihuanę, opisywany kurs to cenny atut na rynku pracy. Póki co w większości krajach Europy wiedza z zakresu marihuany przyda się niestety nieprędko.

Czytaj
38256 18-09-2020 15:03
Poradnik krok po kroku – jak stworzyć masło konopne?

Wystarczy tylko kilka podstawowych składników, takich jak masło, woda i oczywiście...

Czytaj
39911 18-09-2020 15:03
Sposoby palenia marihuany – blant, bongo z butelki i inne

Pewnie nie raz miałeś okazję widzieć w amerykańskich komediach te niebywale...

Czytaj
2201 21-09-2020 11:45
Marihuana – naturalny antybiotyk

Stopniowe ograniczenie rygorystycznych przepisów i normalizowanie prawa...

Komentarze