Udostępnij

Dowiedz się jak oszukać test na THC i jak długo można je wykryć w moczu

THC jak długo da się wykryć w moczu?

To jak długo można wykryć THC w moczu zależy od metabolizmu palacza i tego jak często pali.
Jeżeli palisz rzadko (jeden raz na długi czas czy pierwszy raz) to test na marihuanę w moczu powinien dać negatywny wynik już po 3-4 dniach.

Jeżeli palisz regularnie to 10 dni przerwy zazwyczaj wystarcza aby test dał wynik negatywny.

Niektóre testy są bardziej wrażliwe i czas ten może się troszkę zwiększyć.
W ekstremalnych przypadkach (palenie kilku g dziennie przez wiele lat) test może dać pozytywny wynik nawet po kilku tygodniach przerwy.

Co mierzy test na THC w moczu?

Tak naprawdę testy wykrywają nie THC ale jego metabolit THC-COOH i większość daje pozytywny wynik gdy jego stężenie przekracza 50mg/mL.

Jak oszukać test na marihuanę/THC w moczu?

Czysty mocz od niepalącego kolegi

Najbardziej sprawdzony sposób to użyć czystego moczu do niepalącego kolegi.
Niestety jest to jedyny pewny sposób, może niezbyt przyjemny ale skuteczny.
Jeżeli test będzie przeprowadzany przez laboratorium a nie w domowych warunkach to ważne jest też aby mocz miał dobrą temperaturę więc najlepiej zdobyć go niedługo przed testem i trzymać w cieple.

Pij dużo wody

Jeżeli nie jesteś w stanie zdobyć czystego moczy to masz szansę oszukać test na THC pijąc bardzo dużo wody.
Rozwodniony mocz będzie miał mniejsze stężenie THC-COOH przez co szanse wykrycia będą mniejsze.
Skuteczność zależy w dużym stopniu od tego ile palisz oraz od tego czy jest to test domowy czy przeprowadzany przez laboratorium.
Laboratorium zazwyczaj uzna taką rozwodnioną próbkę za nieważną i każe test powtórzyć, ale możesz dzięki temu zyskać parę dni.

Specyfiki oczyszczające organizm

Jest wiele specyfików, sprzedawanych jako oczyszczające organizm/mocz ale ich skuteczność jest raczej słaba i poleganie na nich to duże ryzyko.

Znasz jakiś sprawdzony, przetestowany sposób (sprawdzony przez Ciebie a nie kolega kolegi powiedział że działa) to napisz w komentarzu.

THC struktura chemiczna

UAKTUALNIENIE 20.04.2017 – KILKA BADAŃ NA TEMAT THC W ORGANIZMIE

W Australii naukowcy przeprowadzili badania na wyselekcjonowanej grupie 21 konsumentów marihuany, którzy każdego dnia zażywali konopie. Poddani tygodniowej abstynencji, codziennie przechodzili testy, których zadaniem było wykrycie i określenie poziomu tetrahydrokannabinolu w ich organizmach.

Otrzymane wyniki wykazały, że THC było wykrywalne we krwi przez co najmniej 7 dni od ostatniego użycia marihuany. W ślinie wykrywalność tetrahydrokannabinolu sięgała 78 godzin. Natomiast badania moczu ujawniły, że w niektórych przypadkach zawartość THC-COOH – drugiego głównego metabolitu THC wytwarzanego w organizmie po spożyciu konopi – może utrzymywać się na wykrywalnym poziomie nawet 129 godzin po ostatnim użyciu marihuany.

Naukowcy przyznali, że wśród wszystkich badanych pacjentów testy wykazały obecność THC we krwi przez cały okres badania. U kilku była ona wysoka nawet po paru dniach od ostatniego użycia marihuany. Ponadto wystąpił także efekt „podwójnego garbu” – czyli wzrostu stężenia po początkowym jego spadku.

Co wpływa na stężenie THC we krwi?

Interpretacja wyników nie jest łatwa i jednoznaczna. Wygląda na to, że stężenie THC we krwi nie jest zależne tylko od czasu jaki upłynął od użycia marihuany. Wciąż potrzeba badań, aby móc z dużą pewnością ustalić jak długo tetrahydrokannabinol utrzymuje się w organizmie i od czego ten okres zależy. Nie wykluczone, że podobnie jak w przypadku rozkładu alkoholu w organizmie, to i dla obecności THC nie bez znaczenia są czynniki takie jak masa, metabolizm czy dieta konsumenta. Dlatego określenie efektywnego sposobu na szybką eliminację THC z organizmu użytkownika, wciąż pozostaje zagadką.

Wyniki przytoczonych badań stawiają też pod znakiem zapytania obowiązujące zasady związane zakazem z prowadzenia pojazdów. Przypadek pacjenta, u którego stężenie THC w ciągu 24 godzin od zażycia marihuany było niższe niż po kolejnych trzech dniach pokazuje, że toksyno-kinetyka THC nie jest tak prosta jak się uważa.

Pytanie jak długo THC utrzymuje się w organizmie wciąż pozostaje bez jasnej i jednoznacznej odpowiedzi. Kolejne badania pokazują, że proces usuwania tetrahydrokannabinolu z organizmu jest skomplikowany i wciąż kryje przed naukowcami wiele tajemnic. Wydaje się, że czas od użycia konopi ma mniejsze znaczenie na stężenie THC niż powszechnie sądzono. Inne czynniki, które mogą mieć na to wpływ, wciąż nie są do końca rozpoznane.

Czytaj
2183 18-09-2020 14:06
Jak wybrać idealne miejsce na outdoor?

Czas leci nieubłaganie, zostało niewiele czasu na przygotowanie się do Outdooru. Dzisiaj...

Czytaj
4052 21-09-2020 08:29
Najszybsze odmiany marihuany Outdoor na 2019

Kiedyś na polskim rynku królowały outdoorowe odmiany z Dutch Passion, takie jak...

Czytaj
1482 21-09-2020 09:46
Najsmaczniejsze owocowe szczepy

Rośliny konopi oferują szeroki wybór aromatów i smaków, a każdy...

Komentarze
Elo 15 10 2020
Niezły debil pisał ten artykuł. 50 mg/ml ? Chyba trzeba by było jeść wiadrami tą marihuanę.
Nie jestesmy w wawa zeby pisac Elo 02 12 2020
Albo ty jestes takim jebanym debilem i nie dopuszczasz mysli, ze ktos napisal "mg" czyt. Miligramy, a chcial "ng" czyt. Nanogramy. No ale w koncu nie wolno nikomu sie mylic, bo znajdzie sie zawsze taki leb jak ty..
ziom 09 02 2021
podobno dodanie kilku ziaren kwasku cytrynowego do probki z moczem dziala cuda
Szczuru 23 03 2021
Działa to?
Luz???? 17 02 2021
Coś slyszalem zeby pic dużo wody z witamina C może być w tabletkach musujących ponoc pomaga i szybciej oczyszcza organizm ????
Bkky 22 02 2021
Musujace tabletki z witaminą C 1000mg zjadlalem po 3 dziennie przez 5 dni najtańszy test na thc z moczu kupiony z apteki mi nie pomógł codziennie robiłem test z aptek. Dodam że pilem około 4 litrów dziennie wody to wszystko ta woda i ta witamina C oraz codziennie zjadanie cytryny gowno dalo stężenie thccooh huja ni grama nie spadło. Ani razu test nie zbliżył się nawet do negatywnego. I nie pale codziennie moze raz lub dwa w tygodniu
Twoj Stary 10 03 2021
@Bkky Ty to aparat musisz byc stary????
Szczuru 23 03 2021
A próbował ktoś ten kwasek cytrynowy do próbki?
ziomek 27 03 2021
wlasnie zaraz probuje, dam znac jak wyszlo
JarajTo 31 03 2021
@ziomek i co wyszło
ZakanalToBanda 11 04 2021
@JarajTo wlasnie
Kasø 24 05 2021
@ZakanalToBanda czyli działa??? Można śmiało sypać???
MoniBoni 18 06 2021
Duza role pełni metabolizm tłuszczów w organizmie (usłyszałam od lekarza) ponieważ thc przechowywane jest w tkankach tłuszczowych. Chociaż jestem osoba szczupła ( wcześniej palaca regularnie ) po 7 tygodniach dalej stężenie w moczu jest dość wysokie ponad 150ng/ml . Próbowałam wszystkiego wody , soków ,witaminy c i środków moczopędnych , nie ma rezultatów ????‍♀️
Emil 19 08 2021
7 tugodni nie palisz i ci ciagle wykrywa thc?? Ciekawe ciekawe...
Bonzo 20 08 2021
@Emil po 7 tygodniach wyszło ci na testach że masz w sobie thc? Proszę ocodp
Jo 29 08 2021
Jestem szczupły, paliłem codziennie po ok. 1-2g przez wiele lat, tes wyszedł negatywny dopiero po 64 dniach. Pozdro