Udostępnij

Jak marihuana wpływa na ludzki organizm – garść ciekawostek

jak marihuana wpływa na ludzki organizm

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego po marihuanie oczy stają się czerwone, a THC przyjmowane w formie ciasteczek zapewnia o wiele większego kopa? Jeśli tak, zapraszamy do krótkiego wpisu, gdzie przedstawimy najpopularniejsze ciekawostki ze świata palaczy.

Czerwone oczy – piłeś, a może paliłeś?

oczy po marihuanie
Oczy po marihuanie

Z reguły alkohol oraz marihuana powodują przekrwienie oczu. W przypadku zioła czynnikiem powodującym zaczerwienienie białek jest THC. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim THC doprowadza do zmniejszenia ciśnienia krwi, które powoduje poszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenia obiegu krwi. Efektem powyższych prawidłowości są znacznie poszerzone naczynka krwionośne.

Ile mogę wypalić, aby nie mieć czerwonych oczu? Tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia ile „wchłoniesz” THC i w jakiej postaci. Co ciekawe, konopie posiadają zbawienny wpływ na niektóre choroby oczu. Jako przykład może posłużyć jaskra. Medyczna marihuana stosowana w leczeniu tej choroby jest o 25% efektywniejsza niż środki farmakologiczne.

A może ciasteczko?

Skręt to jedna z wielu form przyjmowania THC przez organizm. W środowisku palaczy można spotkać osoby, które zamiast palić wolą konsumować.  Magiczne ciasteczka na bazie marihuany zapewniają o wiele większego kopa niż zaciąganie. Podczas palenia zioła ucieka z niego wiele cennych kannabinoidów, jednakże jedzenie produktów z dodatkiem marihuany zapewnia nam od 6 do 10% THC w krwiobiegu. Nie jest to wcale tak dużo jakby mogło się wydawać. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim THC słabo rozpuszcza się w organizmie, a w procesie metabolizmu substancja ta traci na swojej wartości. Jednak po zjedzeniu jest wiele mocniejszy i bardziej psychodeliczny. W wątrobie THC przekształcane jest na 11-hydroxy-THC – o wiele mocniejszą substancję niż zwykłe THC.

Wpływ na sen oraz popularna gastrofaza

Związki chemiczne będące w składzie marihuany naśladują endokannabinoidy, czyli naturalne substancje produkowane w mózgu ułatwiające zasypianie. THC ułatwia zasypianie, jednakże zbyt duża dawka może pobudzić organizm do działania gwarantując bezsenność. Jeden skręt przed snem gwarantuje spokojną noc. Inną kwestią pozostaje gastrofaza charakterystyczna dla palaczy zioła. Głównym sprawcą wzmożonego apetytu jest receptor CB-1, który pod wpływem THC zachęca nas do przekąski. Pobudzanie apetytu ma również swoją jasną stronę, zwłaszcza dla osób zmagających się z rakiem i spadkiem apetytu. Konopie pomagają zachęcić do jedzenia, a co za tym idzie prowadzi to do skuteczniejszej walki z chorobą.

kobieta paląca marihuanę
Laska paląca marihuanę

Walka z depresją i lękami

woreczek z marihuaną
Woreczek z marihuaną

Konopie posiadają jeszcze jedną „magiczną” właściwość – pomagają zwalczyć depresję oraz towarzyszące życiu lęki. Obecnie nerwica i jej wszelkie odmiany potrafią wyniszczyć psychicznie każdy organizm. Zażywanie medycznej marihuany rozwiązuje ten problem, a co najważniejsze jest o wiele bezpieczniejsze niż tradycyjne leki, od których można się uzależnić, ze zgubnym skutkiem.

Czytaj
7563 21-09-2020 11:05
Gdzie palono najwięcej marihuany w 2016 roku?

Obywatele którego kraju są najbardziej zakochani w marihuanie? Ile pali się...

Czytaj
7194 21-09-2020 09:03
Szukasz mega mocy? Sprawdź 10 najmocniejszych odmian marihuany w 2014 roku

Nie ma co owijać w bawełnę – moc jest ważna, dla niektórych najważniejsza ????...

Czytaj
1474 21-09-2020 11:08
Olej z konopi – zastosowanie

Olej z konopi indyjskich jest bardzo korzystny dla zdrowia i może być...

Komentarze