Udostępnij

Seks a marihuana. Marihuana zwiększa doznania?

W popkulturze seks oraz palenie marihuany jest pełne najróżniejszych mitów i przesądów. Czasem bardzo trudno jest odróżnić prawdę od fikcji. Tematyka ta poruszana jest również w wielu badaniach naukowych, zatem przyjrzyjmy się bliżej temu, co mówi nauka na ten temat.

Więcej partnerów seksualnych oraz lepsze doznania

Według przeprowadzonego badania przez magazyn Psychology Today około 67% ankietowanych zadeklarowało, że marihuana poprawiła ich życie seksualne. Z kolei 20% badanych podkreśla, iż poprawa zależała wyłącznie od okoliczności w danym czasie.

W 2009 roku Australian Research Centre in Sex przeprowadziło badanie na temat ilości partnerów seksualnych osób sięgających po trawkę. Zgodnie z wynikami kobiety korzystające z marihuany miały więcej niż dwóch partnerów w roku poprzedzającym ankietę. W przypadku mężczyzn palących marihuanę wyniki wykazały, iż osoby te miały co najmniej dwie partnerki.

Marihuana skraca długość trwania stosunku?

W tym samym badaniu australijscy naukowcy zapytali również o długość stosunku po paleniu trawki. Według wyników stosunek płciowy palaczów o wiele częściej kończył się przedwczesnym wytryskiem. Czy jednak jest tak naprawdę? Należy mieć na uwadze pewien szczegół, który podważa wyniki badania – THC zmienia postrzeganie czasu. Kilka minut w głowie palacza może trwać raptem kilka sekund. Inną kwestią pozostaje pożądanie obu płci.

W 2002 na zlecenie Journal of Clinical Pharmacology przeprowadzono badanie, według którego THC prawdopodobnie negatywnie oddziałuje na libido. Przedstawionej tezie środowiska naukowe pozostają przychylne, jednakże zwolennicy medycznej marihuany są zdecydowanie odmiennego zdania.

A jaka jest Twoja opinia? :)

Czytaj
1742 21-09-2020 12:10
Marihuana a alkohol

Debata i częste spory pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami popularnej trawki znane są nam od...

Czytaj
114 21-09-2022 07:40
Czytaj
1553 22-09-2020 15:08
NIKE wypuszcza nowe produkty z KONOPI (dużo zdjęć!)

Pisaliśmy ostatnio o różnych zastosowaniach konopi. Ciastka z dodatkiem marihuany,...

Komentarze