Udostępnij

Co to jest Dabbing?

Dziewczyna wypuszczająca dym z ust

Co to jest Dabbing? Gdy tylko coś staje się powszechne, ludzie zaczynają się nudzić i szukają sposobów na to, by dana czynność stała się odmienna i ekscytująca, aby wzmocnić związane z nią doznania. Dabbing, zgodnie z tą samą zasadą, jest innym sposobem używania marihuany – w formie, która pozwala jeszcze więcej wyciągnąć z tej fascynującej rośliny. Ta metoda istnieje już od co najmniej dekady, ale postępy w procesie ekstrakcji doprowadziły do ​​pojawienia się nowszej, silniejszej postaci olejów. Jak one powstają i jakie dają efekty?

Dabbing – istota i powstawanie

Daby to skoncentrowane dawki konopi wytwarzane przez ekstrakcję THC i innych kannabinoidów za pomocą rozpuszczalnika, takiego jak butan lub dwutlenek węgla, co powoduje powstawanie lepkich olejów. Są one rozgrzane na gorącej powierzchni , a następnie wdychane.

Ważne! Bardziej naturalnym sposobem jest umieszczenie zbitej części marihuany między dwie rozgrzane powierzchnie i jednoczesne wyciskanie powstającego „soku”. Na licznych forach można przeczytać, że w tej metodzie sprawdzi się zwykła prostownica do włosów i papier pergaminowy! Uzyskuje się w ten sposób niewielką ilość dabu, jednak dla początkujących będzie to i tak wystarczające.

Palenie metodą dabbingu
Czym jest dabbing? (źródło: VapeFully).

Eksperci twierdzą, że pojedyncze przyjęcie koncentratu odpowiada 3-10 inhalacjom marihuany w jej pierwotnym stanie. Bogate dawkowanie ma również szybki czas reakcji i znacznie wcześniej wywołuje uczucie euforii lub uspokojenia. Trzeba więc zdawać sobie sprawę z tego, że taka metoda zażywania konopi nie jest dla wszystkich i trzeba podchodzić do niej z rozsądkiem i opanowaniem.

Metody przygotowywania marihuany są zróżnicowane i wykorzystują one różne surowce jako główne składniki. Butan Hash Oil (BHO), inaczej olejek haszyszowy, jest jednym z takich związków, potocznie zwanych „dabem”, który ma wysoce stężone wartości kannabinoidów.

Jak przyjmować koncentrat marihuany?

Oleje do dabbingu są twarde i przypominają wosk w swoim wyglądzie. Są one wytwarzane przez ekstrakcję. THC, które jest psychoaktywną częścią konopi indyjskich, w którym jako rozpuszczalnik stosowany jest butan. Odsetek THC w różnych produktach może przekraczać 70-90%, co jest kilkukrotnie większe niż zawartość w naturalnie występujących kwiatach konopi. Ponieważ metoda produkcji koncentruje się na ekstrakcji tylko najbardziej korzystnego związku, uzyskany produkt ma wszystkie pożądane cechy powiększone w stosunku do swojej wagi.

Aby uwolnić kannabinoidy zawarte w olejach, trzeba je podgrzać do takiego stopnia, by mogły się one rozpuścić i odparować. Zwykle wykorzystuje się do tego przerobione bongo, w którym montuje się metalowe cybuchy. To właśnie je nagrzewa się palnikiem lub innym źródłem ciepła, a następnie w ich wnętrzu układa się kawałki „wosku”, które pod wpływem temperatury zaczynają parować. W tym celu używa się szklanych pałeczek lub innych narzędzi, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko poparzenia się rozżarzonym metalem i gorącym olejkiem.

Bardziej nowoczesnym, szybszym i bezpiecznym sposobem jest użycie vaporizerów, które aktualnie można kupić w przeróżnych kształtach, pojemnościach czy wariantach kolorystycznych. W nich cały proces podgrzewania wykonuje niewielka grzałka zasilana baterią.

Zalety dabbingu

Ważne! Nie można zapominać o tym, że dabbing jest formą przyjmowania marihuany przeznaczoną tylko dla doświadczonych i znających swoje możliwości użytkowników!

Choć dabbing kojarzony jest z zażywaniem ciężkich narkotyków i zdecydowanie odradza się go wszystkim, którzy nie potrafią zapanować nad przyjmowanymi dawkami, to niesie on jednak ze sobą wiele korzyści, szczególnie jeśli spojrzy się na medyczne właściwości kannabinoidów.

Rekreacyjne używanie marihuany często przyćmiewa korzystną rolę konopi indyjskich jako leku. Skoncentrowana dawka THC służy do uśmierzenia fizycznego cierpienia i jest pomocna dla osób zmagających się z chronicznym bólem. Może być on spowodowany przez liczne choroby, w tym reumatyzm czy nowotwory. W przypadku przyjmowania marihuany w sposób tradycyjny, ogromnie problematyczne okazuje się dostarczenie organizmowi takiego stężenia kannabinoidów, by pacjenci mogli poczuć natychmiastową ulgę w ich wyniszczającym stanie.

Są ludzie, którzy używają konopi indyjskich, aby wspierać leczenie innych dolegliwości, w tym stanów zapalnych, bezsenności czy depresji klinicznej, ale jednocześnie nie mogą stosować czegoś, co spowoduje nadmierne obciążenie dla gardła i płuc. Dabbing jest świetną alternatywą dla takich osób, które potrzebują efektów prozdrowotnych konopi, ale nie mogą lub też nie chcą palić marihuany. Dabbing jest zatem szybką metodą, a umiejętne dawkowanie olejków o różnym stężeniu kannabinoidów jest w stanie wspomagać terapię wielu zaburzeń i chorób.

Czytaj
2183 22-09-2020 14:38
10 postaci historycznych, które prawdopodobnie paliły marihuanę (cześć II)

Tydzień temu poznaliśmy pięć osób, które wniosły wiele do naszej kultury, a...

Czytaj
6741 22-09-2020 18:37
Recenzja: Nasiona marihuany Auto AK 47

Niewątpliwie najbardziej popularna, niemalże kultowa odmiana kwitnąca automatycznie...

Czytaj
10567 21-09-2020 09:28
Marihuana a schizofrenia. Czy konopie mogą pomóc chorym na zaburzenia psychiczne?

Połączenie pomiędzy używaniem konopi a zaburzeniami psychicznymi, zwłaszcza...

Komentarze