Udostępnij

Czy wiedziałeś, że… 20 ciekawostek o konopiach (zaskoczy Cię informacja o Louisie Armstrongu)

ciekawostki o marihuanie

Jeśli należysz do grona palaczy marihuany i poszukujesz interesujących ciekawostek to dobrze trafiłeś! W niniejszym artykule zebraliśmy 20 ciekawostek i faktów na temat marihuany.

fakty o marihuanie
Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie i kiedy odkryto po raz pierwszy ślady zastosowania konopi? Wiedziałeś, że Korei Północnej marihuana kosztuje 3 centów? Jesteś głodny wiedzy i masz chwilkę czasu? Jeśli tak, to rozsiądź się w fotelu, zapal skręta i przygotuj chwilkę wolnego czasu.


wszystko o marihuanie

 1. Konopie nie są wynalazkiem XX wieku – pierwsze wzmianki o konopiach pochodzą sprzed 6000 tysięcy lat p.n.e. W tedy to starożytni Chińczycy stosowali konopie jako przyprawy oraz materiał do produkcji wytrzymałych lin.
 2. Pierwsze palenie – o tym kiedy po raz pierwszy palono konopie nie ma dokładnych informacji, jednakże pomiędzy 1200-800 roku p.n.e. w księgach hinduskich marihuana określana jest mianem „Świętego Zioła” i pochodzi od bogini Shiva.
 3. Dwa rodzaje indica i sativa – dla początkujących palaczy konopie to jedna roślina, nic bardziej mylnego! Indica oferuje pełen relaks, z kolei sativa pobudzi lepiej niż kawa.
 4. Prawdziwa bomba leczniczych substancji – w marihuanie można wyodrębnić ponad 400 składników, z których 260 może mieć praktyczne zastosowanie w medycynie.
 5. Pierwsza „medyczna” marihuana – w 2727 roku p.n.e. chiński lekarz Shen Nung udokumentował po raz pierwszy w dziejach ludzkości zastosowanie konopi w celach medycznych.
 6. Lek na wszystko – zdaniem lekarzy i naukowców konopie mogą zastąpić 1/3 powszechnie stosowanych leków.
 7. Konopie zwalczają glejaka – hiszpańscy onkolodzy udowodnili, że zawarte w konopiach substancje hamują rozwój nowotworów mózgu.
 8. THC ukryty składnik – dopiero w 1964 roku naukowcy odkryli najważniejszą substancję w środowisku palaczy – Tetrahydrokannabinol lub mówiąc prościej THC
 9. Marihuana nie zabija – w długiej historii ludzkości nie udokumentowano przypadku, w którym to osoba umarła na skutek przedawkowania.
 10. A jeśli mowa o bezpieczeństwie – palenie konopi jest ponad 114 razy bezpieczniejsze niż sięganie po alkohol.
 11. Surowe kary za posiadanie zioła – obecnie coraz więcej stanów Ameryki Północnej legalizuje medyczną marihuanę, jednak nie tak dawno, bo w 1956 roku, za posiadanie zioła groziły srogie kary. Jeden skręt skutkował karą od 2 do 10 lat za kratkami.
 12. Muzyk za kratkami – za palenie marihuany można było już wcześniej trafić za kratki. Znany muzyk i wykonawca hitu „Wonderful world” – Louis Armstrong odsiadywał wyrok za palenie konopi.
 13. Używka heretyków – palacze marihuany zawsze mieli pod górkę…Papież Innocent VIII, będący głową kościoła w XV uznał marihuanę za używkę heretyków. Biorąc pod uwagę kary grożące za herezję lepiej było nie palić!
 14. Lukratywny interes – Holandia uznawana za kolebkę legalizacji z rynku konopi każdego roku czerpie olbrzymie dochody rzędu 5 miliardów Euro.
 15. Konopie zrewolucjonizowały rynek pracy – w samych tylko Stanach Zjednoczonych zgłaszany jest popyt na zawodowych plantatorów i degustatorów marihuany.
 16. Zielone Wesela – to zupełnie nowy trend zapoczątkowany w USA. Na weselnym stole zamiast wódki, goście znajdą…skręta. Odpowiedzialny za imprezę „barman” wyda najlepsze zioło, w pełni legalnie!
 17. Wytrzymały materiał – konopie odgrywają bardzo ważną rolę w przemyśle tekstylnym Buty i ubrania z konopi były znane już od tysięcy lat. Niezwykle mocny i lekki materiał oraz w pełni naturalny.
 18. Cytryna na efekt zjarania – przyjąłeś o jednego bucha za dużo? A może potrzebujesz szybko wstać na nogi? Sok z cytryny, witamina C oraz duża ilość płynów pomogą wydalić z organizmu THC.
 19. Liczba 420 symbol palaczy – w 1971 grupa rówieśników mieszkających w San Rafael w Kalifornii spotykała się o godzinie 16:20 (4:20 po południu) w ustalonym miejscu, aby odnaleźć ukryte poletko z marihuaną.
 20. Korea Północna wita marihuanę – najbardziej tajemnicze państwo na Świecie – Korea Północna od 2008 zalegalizowała konopie ku uciesze zniewolonych obywateli. Cena za jaranie niewygórowana – 30 centów!

ciekawostki o konopiach indyjskich

Czytaj
25485 18-09-2020 14:48
Marihuana a ćwiczenia - czy można to łączyć?

 

Myślałeś kiedyś ochotę zapalić marihuanę przed treningiem? Wbrew...

Czytaj
1999 22-09-2020 14:38
10 postaci historycznych, które prawdopodobnie paliły marihuanę (cześć II)

Tydzień temu poznaliśmy pięć osób, które wniosły wiele do naszej kultury, a...

Czytaj
144617 18-09-2020 14:53
Jak szybko pozbyć się fazy po marihuanie?

To nie żadna tajemnica, że po spożyciu marihuany dopada nas efekt tak zwanego...

Komentarze