Udostępnij

Filmy o marihuanie – Top 20 najlepszych pozycji dla fanów palenia

filmy o marihuanie

​Filmy o marihuanie są bardzo popularne. Co jest najlepsze na wieczorny chillout? Ulubiona odmiana, wygodna kanapa i film, który rozłoży nas na łopatki! Przygotowaliśmy dla Was listę 20 najlepszych komedii, które na pewno umilą Wam niejedno spotkanie ze znajomymi. Poznajcie zatem bohaterów, którzy dzięki marihuanie mogli przeżyć wiele niesamowitych przygód!

Super zioło
How High

 1. How High / Super zioło (2001) – komedia

  Dwóch najlepszych kumpli chodzi do college’u. Nie są oni w żaden sposób wyjątkowi, nie wyróżniają się na tle rówieśników. Sytuacje ulega zmianie, gdy w ich posiadanie trafia tytułowe super zioło. Okazuje się, że dzięki spaleniu tej niebywałej substancji uczą się niebywale szybko i stają się najlepszymi uczniami w szkole! Bez problemu dostają się na Harvard, na którym radzą sobie świetnie. Jednak pewnego dnia super zioła zaczyna brakować…

  Method Man, Redman

 2. Half Baked / Żółtodzioby (1998) – komedia

  Życie czterech przyjaciół toczy się w miarę spokojnie. Zajmują się wieloma sprawami, podejmują się różnych zajęć. Sytuacja ulega drastyczniej zmianie, gdy jeden z nich jest oskarżony o spowodowanie śmierci konia. I to nie byle jakiego konia, tylko konia-policjanta! Aby wydostać przyjaciela z aresztu muszą wpłacić 100 tys. $ kaucji. Okazuje się, że ze swoich prac nie są w stanie tyle zarobić, więc zaczynają handlować marihuaną. A to tylko początek ich przygód.

  Dave Chappelle, Jim Breuer

 3. Dude, Where’s My Car? / Stary, gdzie moja bryka? (2000) – komedia

  Po naprawdę ostrej imprezie dwóch kumpli budzi się, nie mając zielonego pojęcia, co się z nimi wczoraj działo. Na domiar złego nie wiedzą, gdzie zostawili samochód, w którym znajdują się prezenty dla ich dziewczyn. Bohaterowie starają się więc cofnąć w wydarzeniach i ustalić miejsce zaparkowania. Okazuje się jednak, że w ich ślad podąża wiele podejrzanych osobistości, których motywacje są wyjątkowo dziwne.

  Ashton Kutcher, Seann William Scott

 4. The Big Lebowski / Big Lebowski (1998) – komedia kryminalna

  Jeff Lebowski, który każe na siebie mówić the Dude, jest bezrobotnym, znudzonym i niezbyt wytwornym gościem, który utknął w latach 70. Jego nudne życie przerywają włamywacze, którzy wzięli go za innego Jeffa Lebowskiego – milionera. W ramach przestępczego zawirowania… obsikują biednemu Jeffowi dywan. Ten postanawia odwiedzić swojego bogatego imiennika, by zapłacił mu za szkodę. Niestety okazuje się, że wyprawa do Pasadeny nie była najlepszym pomysłem the Dude i jego przyjaciela Waltera. Na miejscu czeka na nich bowiem prawdziwy świat gangsterów – przemoc, narkotyki, wymuszenia, broń i realne zagrożenie!

  Jeff Bridges, John Goodman, Julianne Moore, Steve Buscemi

 5. Strange Wilderness / Dzikie łowy (2008) – komedia

  Peter i Fred prowadzą najgorszy program o zwierzętach na świecie, jednak niestety wcale nie widzą swojej porażki. Nie mają zielonego pojęcia o swoich podopiecznych, więc nie dziwne, że stacja telewizyjna odnotowuje przez nich wielkie straty. W ramach ultimatum szef przegstawie im jedno rozwiązanie – albo przez dwa tygodnie podniosą oglądalność, albo mogą pożegnać się z pracą. Kumple wpadają więc na dość… ekscentryczny pomysł – zamierzają przyprowadzić przed kamerę pewną legendarną bestię.

  Steve Zahn, Allen Covert, Jonah Hill

  Ali G Indahouse
  Ali G Indahouse

 6. Ali G Indahouse / Ali G (2002) – komedia

  Ali G nie jest najbardziej rozgarniętym facetem w Nowym Jorku. Oprócz tego, że jest raperem „dzielnie” walczącym z przeciwną dzielnicą, to jeszcze na co dzień prowadzi szkołę, w której dzieci uczą się, jak przetrwać w brutalnym świecie. Niestety fundusze na jego dobroczynną działalność się kończą, a Ali musi zacząć rozmawiać z władzami. Przez wiele zbiegów okoliczności i dziwnych wydarzeń staje się jednym z ważniejszych ludzi w państwie, co nie może wróżyć nic dobrego…

  Sacha Baron Cohen Michael Gambon Charles Dance

 7. Friday / Piątek (1995) – komedia, dramat

  Film z idealnie dopasowanymi aktorami i muzyką. Cała fabuła rozgrywa się w jeden dzień. Craig i Smokey od lat są najlepszymi kumplami i mieszkają po sąsiedzku. Każdy z nich ma swoje problemy – Craig jest bezrobotny, a Smokey nie ma pieniędzy, żeby zapłacić za narkotyki. Aby rozwiązać tę patową sytuację będą przeżyć wiele zaskakujących sytuacji.

  Ice Cube, Chris Tucker

 8. Jay and Silent Bob Strike Back / Jay i Cichy Bob kontratakują (2001) – komedia

  Dwa zupełne przeciwieństwa – chudy i rozgadany Jay oraz gruby i ekstremalnie cichy Bob, z niewaidomych przyczyn są najlepszymi przyjaciółmi. Całe dnie spędzają razem na wystawaniu pod sklepem i sprzedawaniu marihuany. Pewnego dnia dowiadują się, że komiks z ich udziałem będzie ekranizowany, a oni nie dostaną za to ani grosza. Decydują się więc na podróż do Hollywood!

  Jason Mewes, Kevin Smith

 9. Harold & Kumar Go to White Castle / O dwóch takich, co poszli w miasto (2004) – komedia

  Dwóch kumpli bardzo lubi chillować z jointem w ręku. Pewnego piątkowego wieczora wpadają na świetny pomysł, aby odnaleźć legendarny Biały Zamek – miejscówkę z najlepszymi hamburgerami. W tym celu wyruszają na nocną eskapadę po New Jersey.

  John Cho, Kal Penn, Neil Patrick Harris

  Wpadka (2007)
  Knocked Up / Wpadka (2007) – komedia romantyczna​

 10. Knocked Up / Wpadka (2007) – komedia romantyczna

  Ambitna Alison i nieporadny życiowo Ben spędzają ze sobą noc, która kończy się nieplanowaną ciążą. Chociaż dzieli ich wszystko, postanowią się związać dla dobra dziecka.

  Seth Rogen, Katherine Heigl, Paul Rudd, Jonah Hill

 11. Pineapple Express / Boski chillout (2008) – komedia kryminalna

  Boski chillout to świetna odmiana trawki, która rozprowadza tylko jeden diler – Saul. Dale, jego klient, jest świadkiem dziwnego morderstwa, a w panice wyrzuca swojego skręta na drogę. Saul staje się więc łatwym celem dla morderców, którzy chcą usunąć niewygodnych podglądaczy.

  Seth Rogen, James Franco

 12. Cheech & Chong’s Up in Smoke / Z dymkiem (1978) – film muzyczny, komedia

  Klasyk wśród komedii, które warto oglądać po paleniu. Cheech i Chong szukając ulubionego narkotyku zostają przypadkowo deportowaniu do Meksyku. Nie przejmując się tym zbytnio zamierzają wrócić do Stanów na koncert. Udaje im złapać podwózkę. Przez całą drogę znajdują tysiące okazji do skręcania jointów.

  Tommy Chong, Cheech Marin

 13. Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay / Harold i Kumar uciekają z Guantanamo (2008) – komedia, film przygodowy

  Kolejna dawka przygód niestroniących od trawki przyjaciół. Tym razem wybierają się do Holandii, gdzie na jednego z nich czeka ukochana. Nigdy jednak nie udaje im się dotrzeć do Europy, ponieważ w czasie lotu dochodzi do niefortunnego zdarzenia. Przez to lądują w Guantanamo na Kubie.

  John Cho, Kal Penn

 14. Fear and Loathing in Las Vegas / Las Vegas Parano (1998) – komedia surrealistyczna, dramat

  Kultowy film, który trzeba zobaczyć! Lata siedemdziesiąte XX wieku. Dziennikarz Raoul Duke oraz dr Gonzo kierują się do Las Vegas. Po drodze używają wszelkich możliwych narkotyków i środków odurzających. Nie dziwne więc, że po przyjeździe na miejsce spotykają ich same dziwaczne rzeczy.

  Johnny Depp, Benicio Del Toro

  Babcisynek
  Grandma’s Boy

 15. Grandma’s Boy / Babcisynek (2006) – komedia
  Życie Alexa nie układa się najlepiej. Mając 35 lat pracuje nadal jako tester gier i wynajmuje mieszkanie wraz z niezbyt ogarniętymi współlokatorami. Kiedy okazuje się, że jeden z nich wydał wszystkie pieniądze przeznaczone na czynsz na imprezy, Alex zmuszony jest przeprowadzić się do swojej babci, u której często przebywają dwie specyficzne staruszki.
  Allen Covert Doris Roberts Shirley Jones, Shirley Knight

 16. Tenacious D in The Pick of Destiny / Tenacious D: Kostka Przeznaczenia (2006) – komedia, musical

  JB od dzieciństwa marzy o zostaniu gwiazdą rocka. Razem z KG zakładają zespół Tenacious D, jednak ich „kariera” nie ma nic wspólnego z tym, co obiecywał im Dio. Załamani przyglądają się plakatom swoich idoli i zauważają, że każdy z nich dzierży tę samą kostkę gitarową. Postanawiają ją ukraść z Hali Sław Rock’n’rolla.

  Kyle Gass, Jack Black

 17. Slackers / Luzacy (2002) – komedia

  Grupka studentów świetnie radzi sobie w szkole tylko dzięki licznym przekrętom i kłamstwom. Nakrywa ich jednak Ethan, który rzuca ultimatum – albo Dave (lider paczki) pomoże zdobyć mu serce pięknej dziewczyny, albo ujawni ich oszustwa.

  Jason Schwartzman, Devon Sawa, Jaime King

 18. Dead Man on Campus / Trup w akademiku (1998) – czarna komedia

  Dwóch studentów cały semestr wolało spędzać czas na ostrym imprezowaniu, niż na nauce. Efekty bardzo łatwo przewidzieć – ich niskie oceny nie pozwalają na kontynuowanie studiów. Istnieje jednak zapis prawny w statusie uniwersytetu, dzięki któremu mogą przejść dalej – mianowicie ich współlokator musiałby popełnić samobójstwo…

  Lochlyn Munro, Mark-Paul Gosselaar, Alyson Hannigan

 19. Far Out Man / Facet nie z tej ziemi (1990) – komedia

  Film drogi. Hippis, którego młodzieńcze lata już dawno przeminęły postanawia odnaleźć swoją zaginioną rodzinę. Spotyka swojego syna i razem z nim wyrusza w podróż wzdłuż Stanów Zjednoczonych.

  Tommy Chong, Paris Chong

  Amatorzy w konopiach
  Homegrown / Amatorzy w konopiach

 20. Homegrown / Amatorzy w konopiach (1998) – czarna komedia, film kryminalny, dramat, thriller.

  Po śmierci właściciela plantacji marihuany – Malcolma, trzech pracowników zamierza przejąć biznes. Problem w tym, że zaliczają się do grupy ludzi niezwykle naiwnych i mało inteligentnych. Nie potrafią w żaden sposób sprostać wyzwaniu. Kiedy interes chyli się ku upadkowi pojawia się… Malcolm!

  Jamie Lee Curtis, Jon Bon Jovi, Ryan Phillippe

  Poniżej lista filmów, które nie znalazły się w naszym Top 20, jednak nadal warto je obejrzeć. W niektórych z nich palenie stanowi motyw przewodni, w innych natomiast jest pokazane tylko w kilku scenach. Dla Waszej wygody ułożyliśmy je odwrotnie chronologicznie – od najnowszych do najstarszych.

 21. Easy Rider: The Ride Back (2013) – dramat, film przygodowy

 22. High School / Szkoła na haju (2010) – komedia

 23. Sex Pot / Trawka marzeń (2009) – komedia

 24. The Wackness (2008) – komedia, dramat

 25. Humboldt County / Hrabstwo Humboldt (2008) – komedia, dramat

 26. Super High Me (2007) – komedia dokumentalna

 27. The Beautiful Ordinary (2007) – komedia, dramat

 28. Kush (2007) – film akcji, kryminał

 29. Weirdsville (2007) – komedia

 30. A Bug and a Bag of Weed (2006) – komedia

 31. Evil Bong (2006) – komedia

 32. Puff, Puff, Pass / Życie na całego (2006) – komedia

 33. The Tripper / Rzeź (2006) – horror

 34. Reefer Madness / Marihuanowe szaleństwo (2005) – komedia obyczajowa, musical

 35. Rolling Kansas (2003) – komedia

 36. Lammbock (2001) – komedia

 37. The Beach / Niebiańska plaża (2000) – dramat, film przygodowy, thriller

 38. Road Trip / Ostra Jazda (2000) – komedia, film przygodowy

 39. Saving Grace / Joint Venture (2000) – komedia kryminalna

 40. Outside Providence / Prawa młodości (1999) – komedia, romans, dramat

 41. Freak Talks About Sex (1999) – komedia

 42. Grass (1999) – film dokumentalny

 43. Bongwater (1997) – komedia romantyczna

 44. PCU / Patrz, czuwaj, ucz się (1994) – komedia

 45. The Stöned Age / Super balanga (1994) – komedia

 46. Dazed and Confused / Uczniowska balanga (1993) – komedia dla młodzieży

 47. The Place on the Gray Triangular Hat (1993) – dramat

 48. London Kills Me / Londyn mnie zabija (1991) – komedia

 49. Still Smokin’ / Nadal palę (1983) – komedia muzyczna

 50. Fast Times at Ridgemont High / Beztroskie lata w Ridgemont High (1982) – komedia, dramat, romans

Czytaj
11407 21-09-2020 10:58
Marihuana a seks

Marihuana a seks i życie seksualne

Marihuana i seks to...

Czytaj
9657 18-09-2020 14:31
Marihuana na astmę? Jak wpływa na układ oddechowy?

Astma jest przewlekłą chorobą układu oddechowego, która obecnie dotyka ok. 300...

Czytaj
24622 21-09-2020 08:49
Przekąski z marihuaną – ciekawe przepisy

Nie samym paleniem człowiek żyje! Bez problemu możesz połączyć marihuanę z przekąskami....

Komentarze
TurboMiotacz 14 03 2021
Super ;) Polecam tez alternatywny film Czerwone Pieści Dziubaski- Narodziny Bestii