Udostępnij

Jak zrobić liquid z marihuany?

Liquid z marihuany i waporyzatory nie stały się sławne przez ostatnie kilka lat bez powodu. Odparowywanie jest dyskretnym i prawdopodobnie najzdrowszym sposobem na przyjmowanie tego specyfiku. Nie jest trudno wyprodukować własny liquid, a zaletą takiego rozwiązanie jest to, że można samemu decydować o jego sile i smaku.

Czego będziesz potrzebować?

Zanim zaczniesz robić swoją esencję z konopi, upewnij się, że masz następujące rzeczy:

  •         Glikol propylenowy – można go kupić na popularnym portalu aukcyjnym i kosztuje ok. 20 zł za litr
  •         Marihuana – zalecana dawka konopi wynosi 6 gramów, ale możesz użyć mniej lub więcej w zależności od tego, jakie stężenie chcesz uzyskać. Upewnij się, że używasz marihuany dobrej jakości!
  •         Wysokoprocentowy alkohol zbożowy
  •         Słoik lub inne żaroodporne i wąskie naczynie
  •         Butelki z zakraplaczem o pojemności 5 ml
  •         Tkanina o ciasnym splocie (do filtracji)
  •         Blacha do pieczenia i folia aluminiowa
  •         Garnek kuchenny i piekarnik

Jak zrobić liquid z marihuany?

Pierwszym krokiem jest dekarboksylacja. Nie pomijaj tego etapu! To naprawdę ważne. Proces chemiczny, który zachodzi podczas spalania marihuany nie występuje w procesie parowania, ponieważ temperatura nie jest wystarczająco wysoka. Tak więc ten krok jest potrzebny, aby upewnić się, że THC zostanie aktywowany.

Drobno posiekaj topy. Następnie umieść folię aluminiową na blasze do pieczenia, rozłóż pączki i włóż je do piekarnika rozgrzanego do temperatury 100oC na około 15 minut. Po tym czasie będą one już suche i prawdopodobnie nieco brązowe.

Umieść swoje dekarboksylowane topy w jednym ze słoików. Napełnij go alkoholem zbożowym o wysokiej jakości aż do momentu, gdy topy zostaną całe zakryte cieczą.


Gotowy olej możesz kupić w naszym sklepie.

Wlej około 10 cm wody do garnka i włóż do niego słoik. Włącz palnik na najwyższą moc i poczekaj, aż woda zacznie się gotować. Uruchom okap kuchenny lub otwórz okno. W tym kroku chcesz odparować trochę alkoholu, dlatego warto się przed nim zabezpieczyć – szczególnie oczy i drogi oddechowe. Nieustannie mieszaj konopie indyjskie w trakcie tego procesu. Mieszanina w słoiku zrobi się coraz ciemniejsza, gdy będziesz kontynuować odparowywanie, a THC zostanie wchłonięty przez pozostały alkohol. Im więcej pąków użyjesz, tym mocniejszy wywar uzyskasz.

Kiedy zauważysz, że odparowała się już połowa alkoholu, to uzupełnij jego poziom do poprzedniego stanu i wyłącz grzanie.

Nadszedł czas, aby przefiltrować produkt. Przykryj drugi słoik gazą i rozpocznij przelewanie mieszanki. Rób to powoli i stopniowo, ponieważ płyn powinien być na tyle gęsty, że może mieć trudności z przedostaniem się przez tkaninę.  Wyciśnij również jak najwięcej płynu z pączków, jednak chwyć je dopiero wtedy, gdy całość trochę przestygnie. Pozostaw na kilka godzin przefiltrowaną ciecz, a następnie powtórz cały proces. Tym razem musisz odparować tyle alkoholu, aby na dnie słoika pozostało jedynie 5ml. Możesz użyć zakraplacza, aby zmierzyć, czy masz już wystarczającą ilość.

Do tak powstałej mieszanki dodaj 20 ml glikolu propylenowego. Dzięki temu uzyskasz ​​około 25 ml płynu z 6 gramów marihuany. Niektórzy również stosują glicerynę roślinną zamiast glikolu propylenowego. Warto pamiętać o tym, że zawsze możesz zmniejszyć lub zwiększyć dawki poszczególnych składników, dzięki czemu otrzymasz produkt, który będzie najbardziej pasował do Twojego gustu. Eksperymentuj z dodatkami, szczepami marihuany, ilością alkoholu.

Zawsze istnieje możliwość odfiltrowania większej ilości alkoholu po dodaniu glikolu propylenowego, ale nie jest to całkowicie konieczne. THC jest również rozpuszczalny w alkoholu, dlatego pozostawienie swoich pączków w zakręconym słoiku na kilka dni po pierwszym zanurzeniu ich w alkoholu również wpłynie na moc liquidu.

Wskazówka: taką mieszankę topów z alkoholem możesz codziennie energicznie wstrząsać, dzięki czemu uzyskasz jeszcze więcej mocy.

Zachowaj najwyższą ostrożność!

Zachowaj szczególną ostrożność podczas wytwarzania liquidu z marihuany, ponieważ będziesz mieć cały czas do czynienia  z wysokimi temperaturami, a podgrzewanie alkoholu może być niebezpieczne! Zadbaj o prawidłową wentylację, uzbrój się w maskę i rękawiczki, a jeśli nie masz zupełnie doświadczenia z odparowywaniem alkoholu, to zacznij od naprawdę małych dawek.

Czytaj
5880 18-09-2020 15:02
Jak marihuana wpływa na serce?

Istnieją dwa główne sposoby, w jakie marihuana wpływa na serce. Po pierwsze...

Czytaj
1617 18-09-2020 14:58
Najszybsze odmiany autoflowering na Outdoor 2019

Przedstawiliśmy już najszybsze, najbardziej dyskretne mniejsze automaty na outdoor oraz...

Czytaj
500 21-09-2020 09:36
Podstawy genetyki marihuany

Każdego roku banki nasion oferują coraz to nowszą genetykę na ryku, dodając kolejne...

Komentarze
Maja 06 10 2020
Dzień dobry, przeczytałam,że macie swoje olejki, to bardzo ********.a są one z THC, czy CBD????????
V 21 10 2020
LOPFDKZFZDFFGZDFGTEN OD BOGDANAKUFG