Udostępnij

NIKE wypuszcza nowe produkty z KONOPI (dużo zdjęć!)

Pisaliśmy ostatnio o różnych zastosowaniach konopi. Ciastka z dodatkiem marihuany, guma do żucia, czy miód na bazie żywicy z konopi. Na tych rzeczach jednak nie zamierzamy poprzestać. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej popularnemu producentowi obuwia sportowego – firmie Nike. Jak wiadomo w przypadku obuwia sportowego lub odzieży liczy się innowacyjność oraz dobry marketing. Niewątpliwie Nike posiada te dwie cechy, gdyż nowy model obuwia SB Dunk Low Premium Hemp został wykonany z… konopi. Oczywiście, wkładając buty na nasze stopy, nie zaaplikujemy sobie dawki THC, aż tak dobrze nie ma :), jednakże jest to gadżet, który z pewnością przypadnie zagorzałym zwolennikom marihuany.

Wytrzymałe…bo z konopi!

Jak prezentuje się but? Bardzo okazale, producent dołożył wszelkich starań, aby produkt ten nie był tylko gadżetem, lecz pełnoprawnym obuwiem. Włókna konopne charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością na wszelakie uszkodzenia oraz przetarcia. Mało kto wie, ale materiał ten pozostaje bardziej wytrzymały niż popularne włókno szklane. Buty w całości zostały wykonane z konopi, dzięki czemu posłużą nam przez długie lata. Jedyny fragment buta wykonany z innych materiałów to skórzany język. Aby podkreślić wyjątkowość tego modelu wybrano specjalną datę premiery. W Europie konopne buty zadebiutowały 15 kwietnia, jednakże premiera w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 20 kwietnia. Dlaczego akurat 20? Data ta powszechnie uznawana jest za święto marihuany. Nike postanowiła podarować mały prezent wszystkim palaczom z okazji ulubionego święta. Cenowo buty niestety nie wypadają najkorzystniej. Kwota 94 Euro z pewności negatywnie odbije się na stanie naszego portfela, jednak w tym wypadku nie płacimy wyłącznie za dobry PR. Jak pisaliśmy powyżej buty pozostają odporne na długotrwałe użytkowanie. Warto zaznaczyć, iż Nike w 2004 roku wypuściła podobny model obuwia, choć nie był on w 100% wykonany z konopi.

Nie tylko Nike

Czy pomysł firmy Nike jest aż tak oryginalny? Jak się okazuje nie do końca. Jeden z największych konkurentów Nike – firma Adidas również wypuściła model obuwia wykonany wyłącznie z konopi.
Z kolei Levis w swojej ofercie posiadał spodnie zrobione z konopnych włókien. Jednak to Nike w dobry sposób rozreklamowała swój produkt. Dlaczego producenci odzieży tak chętnie korzystają z konopi? Jak już pisaliśmy jest to wyjątkowo mocny i wbrew pozorom tani materiał. Stosowana polityka wielu państw znacznie ograniczyła uprawę konopi, jednak roślina ta stopniowo coraz częściej trafia na pola rolników.

Podobają Ci się te buty? Jaki ciuch wykonany z konopi chciałbyś na sobie nosić? 

Czytaj
5823 22-09-2020 18:37
Recenzja: Nasiona marihuany Auto AK 47

Niewątpliwie najbardziej popularna, niemalże kultowa odmiana kwitnąca automatycznie...

Czytaj
16167 21-09-2020 09:17
Co to jest Dabbing?

Co to jest Dabbing? Gdy tylko coś staje się powszechne, ludzie zaczynają się...

Czytaj
1954 21-09-2020 10:40
THC, THCV, CBD, CBG czyli jak działają Kannabinoidy?

Co to są kannabinoidy?

Kannabinoidy jest to grupa środków...

Komentarze