Udostępnij

Olej z konopi indyjskich na raka

olej rso na raka

Konopie indyjskie są używane w medycynie naturalnej od wielu wieków. Obecnie naukowcy i lekarze stoją przed wyzwaniem opracowania leku, który pomógłby zwalczyć jedną z najgroźniejszych chorób XXI wieku – raka. Wiele wskazuje na to, że to właśnie w oleju z konopi indyjskich możemy pokładać nadzieję na pokonanie chorób nowotworowych.

Czym właściwie jest olej z konopi indyjskich?

Olej z konopi indyjskich często nazywany jest także olejem RSO. Nazwa ta pochodzi od nazwiska wynalazcy, który był jednocześnie znanym aktywistą konopnym – Ricka Simpsona. Rozwinięcie skrótu oznacza więc po prostu Rick Simpson Oil. Olej RSO został wynaleziony w roku 2003 – od tamtej pory prowadzi się badania nad możliwościami wykorzystania go w lecznictwie. Olej można ekstrahować z marihuany przy użyciu alkoholu etylowego (jest to jednak metoda najmniej efektywna), innych olejów roślinnych, takich jak oliwa z oliwek (metoda często stosowana w chałupniczym wyrobie RSO) lub dwutlenku węgla. Użycie dwutlenku węgla pozwala na uzyskanie oleju najwyższej jakości, niezanieczyszczonego rozpuszczalnikami – to właśnie ta metoda stosowana jest w przemysłowym wyrobie RSO. Olej RSO zawiera kannabinoidy obecne w samej marihuanie: THC oraz CBD, które zdaniem wielu naukowców są niezwykle pomocne w leczeniu nowotworów.

Jak olej z konopi leczy raka?

Olej z konopi indyjskich wpływa na leczenie raka na kilka sposobów. Po pierwsze, odpowiednio dawkowany olej pomaga łagodzić bóle onkologiczne, które dotykają pacjentów przy niektórych odmianach raka (jak na przykład nowotwór kości) oraz osoby w stanie terminalnym. Niewiele substancji jest w stanie uśmierzyć ten wyjątkowo silny ból – być może jednak wyciąg z konopi będzie w stanie na szerszą skalę zastąpić leki opioidowe, do których należy na przykład morfina. Pacjenci, którym podawano olej z konopi, twierdzą, że ból nie “zniknął”, lecz stał się znacznie mniej dokuczliwy. Olej z konopi indyjskich łagodzi także efekty uboczne leczenia za pomocą chemioterapii – jak wiadomo, metoda ta (choć często skuteczna) wywołuje u pacjentów wymioty, nudności, ogólne złe samopoczucie oraz spadek apetytu. Konopie indyjskie posiadają silne właściwości przeciwwymiotne, przez co mogą zmniejszyć przykre objawy. Olej pobudza także apetyt, co jest bardzo ważne w przypadku leczeniu raka – osłabienie organizmu nie sprzyja przecież walce z chorobą. Wreszcie, wiele badań potwierdza, że kannabinoidy zawarte w konopiach mogą spowalniać namnażanie się komórek nowotworowych, a także niszczyć już istniejące komórki raka – daje to nadzieję, że być może w niedalekiej przyszłości uda się osiągnąć efekt spowolnienia lub nawet cofnięcia choroby nowotworowej. Jeden z raportów medycznych zawiera nawet informację, że zawarte w konopiach THC wywołuje śmierć komórek glejaka, czyli złośliwej i bardzo szybko postępującej odmiany raka mózgu. Substancja ta nie niszczy jednocześnie zdrowych komórek, tak jak czyni to większość klasycznych metod walki z nowotworami. Niektórzy klinicyści uważają też, że olej z konopi może zwiększać skuteczność stosowanych w tym samym czasie konwencjonalnych metod leczenia raka.

Być może to właśnie olej z konopi indyjskich jest substancją, w której powinniśmy pokładać nadzieję na leczenie raka w przyszłości. Jeśli tak się stanie, to konopie ocalą życie i zdrowie setek tysięcy ludzi na świecie.

Czytaj
48933 18-09-2020 13:57
Marihuana a antybiotyki

Na forach internetowych możemy znaleźć wiele pytań dotyczących palenia marihuany podczas...

Czytaj
3668 22-09-2020 18:47
Seks a marihuana. Marihuana zwiększa doznania?

W popkulturze seks oraz palenie marihuany jest pełne najróżniejszych mitów i...

Czytaj
3998 21-09-2020 12:21
Marihuana a wirus HIV i AIDS
Komentarze
Margaretta 11 12 2022
Witam wszystkich, jestem teraz najszczęśliwszą kobietą na świecie. Wszystko dzięki panu Ricksimpsonhempoilhealthcare@********.com, od którego kupuję olej konopny / konopny, aby wyleczyć mojego przedłużającego się raka piersi i raka skóry mojego ojca. To było jak życie w piekle dla mojej rodziny, dopóki przyjaciel nie przedstawił mnie panu Rickowi. Jestem tutaj, aby zwrócić całą chwałę Bogu i olejowi pana Ricka Simpsona. Bóg zapłać Rick za uratowanie życia mojego i mojego Ojca. Jeśli jesteś chory na raka, epilepsję, HIV, cukrzycę lub inną chorobę? Po prostu wyślij do niego e-mail teraz, aby złożyć zamówienie na olej. On jest Protokołem Prawdziwego Raka. E-mail: Ricksimpsonhempoilhealthcare@********.com. Więc kieruję Cię dzisiaj do pana Ricka, Ostatecznego Protokołu Raka. Jeszcze raz dziękuję Panie Ricku, przyłączę się do Ciebie w Zwalczaniu Raka i innych Chorób na Ziemi. Dzięki za Twoją dobrą pracę.