Udostępnij

Rodzaje marihuany, czy wiesz czym się różnią odmiany?

odmiany marihuany

Odmiany marihuany różnią się swoim działaniem. Głównym czynnikiem, który odpowiada za moc i działanie konopi jest stężenie THC. Jakich odmian szukać, aby doznania były jak najbardziej głębokie? Skąd pochodzą najmocniejsze gatunki i co warto o nich wiedzieć? Czym różni się odmiana sativa od indici? Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z marihuaną i chcesz poznać najpopularniejsze rodzaje konopi, zapraszamy do niniejszego artykułu.

Jakie są odmiany marihuany?

Cannabis indica – pełen relaks – CIAŁO

Konopie indyjskie stanowią jeden z najczęściej wybieranych gatunków popularnej używki. Rodzaj ten wywodzi się z górskich okolic Indii, Afganistanu i Pakistanu. Odmiany indica są przysadziste i krępe, a ich pąki kuszą aromatem. Rodzaj indica kwitnie szybciej niż sativa (około 45 do 60 dni) oraz oferuje odmienne doznania.

rodzaje marihuany

Mapa pochodzenia marihuany Sativa Indica

Konopie indyjskie zapewniają uczucie błogiego relaksu, za który odpowiada podwyższona dawka CBD.  Ponadto konopie indyjskie zwiększają takie doznania jak smak, dotyk oraz dźwięk. W większych ilościach powodują działanie nasenne. Odpowiednio wysokie stężenie CBD zostało zauważone przez naukowców zajmujących się wykorzystaniem marihuany w medycynie.

Szczep indica stanowi podstawę niektórych leków na bazie marihuany. Podobnie jak sativa, tak i indica posiada specjalne odmiany. Do najpopularniejszych należy Kushs, który wywodzi się z górzystego Afganistanu. Klasyczny Kush dzieli się na następujące rodzaje:

  • OG Kush – jedna z najpopularniejszych odmian „indyjki”. Odznacza się efektami pobudzającymi ciało i umysł. Stężenie THC wysokie w granicach do 15-20%.
  • Bubba Kush – przyjemny i intensywny aromat, odznacza się działaniem odprężającym. Cechuje ją krótki okres kwitnienia oraz łatwość uprawy. Jest to jeden z najczęściej wybieranych gatunków w Ameryce. Cechuje go 8% stężenie THC, a także długotrwałe działanie.
  • Critical Kush – stanowi połączenie odmiany O.G Kush z Critical mass. Posiada właściwości łagodzące ból, a także wysokie stężenie THC (około 20%). Smak wyrazisty, lekko cytrusowy, wyczuwalne nuty kwasowości.
  • Tahoe – to interesujące połączenie zawierające w sobie 60% gatunku indica i 40% sativa. Dzięki odpowiednio wysokiej dawce THC gatunek ten przeznaczony jest dla osób cierpiących na przewlekłą bezsenność. W zależności od sposobu hodowli Tahoe oferuje 10-20% stężenie THC.
  • Lemon Kush – odmiana, w której składzie przeważa szczep indica (ponad 50%). Odznacza się, średnim stężeniem THC od 5% do 15%. Pomaga zwalczać depresję, ból i bezsenność. Zapewnia uczucie ulgi i relaksu. W smaku wyczuwalne nuty cytrusów.

rodzaje zioła

Zdjęcia marihuany Sativa, Indica i Ruderalis

Cannabis sativa – pobudzenie i dobra zabawa – UMYSŁ

Konopie siewne, bo tak brzmi polski odpowiednik łacińskiej nazwy, można spotkać w większości krajów, w których klimat pozostaje ciepły, a sezon wegetacji jest długi. Sativa występuje w dalekich regionach Azji jak np. Tajlandia czy Kambodża oraz Ameryki Północnej np. Meksyk. Warto wiedzieć, że w Polsce uzyskano odmiany wyżej wymienionego gatunku, który następnie wykorzystywano w celach przemysłowych. Oczywiście powstała odmiana zawierała znikome stężenie psychoaktywnego związku THC (<0,2%).

Jakie właściwości oraz cechy szczególne mają oryginalne konopie siewne? Przede wszystkim czas kwitnienia jest stosunkowo długi, jednakże doznania, które oferuje cannabis sative są szczególnie cenione przez użytkowników.  Aby przyśpieszyć proces kwitnienia, a także zwiększyć doznania  opracowano popularną odmianę Haze. Obecnie jest to jeden z najmocniejszych podgatunków marihuany oferujący głębokie doznania psychodeliczne, słodkawy, przyjemny smak oraz uczucie euforii. Szczep bardzo wydajny, dorastający do 80-210 cm.  Zawartość THC spora, gdyż oscyluje w granicach 22%. Minusem podgatunku Haze pozostaje uprawa, ponieważ wymaga ciepłego klimatu. Klasyczna odmiana konopi siewnych pozostaje nieco słabsza, choć wywołuje przyjemne doznania.

Czytaj
6741 22-09-2020 18:37
Recenzja: Nasiona marihuany Auto AK 47

Niewątpliwie najbardziej popularna, niemalże kultowa odmiana kwitnąca automatycznie...

Czytaj
5587 22-09-2020 14:45
Chcesz być koneserem marihuany?

Do niedawna kiperzy oceniali smak i aromat kawy, wytrawnych i drogich alkoholów jak...

Czytaj
4992 15-03-2018 14:06
Jak przechowywać nasiona marihuany?

Wszystko zaczyna się od nasion, dlatego musisz zapewnić im najlepsze możliwe warunki, aby...

Komentarze